فهرست مطالب

۶ دلیل اثبات شده که نشان می دهد، رژیم غذایی کتو برای شما خوب نیست.

هر روزه تعداد افرادی که از رژیم های غذایی کتو پیروی می کنند و تحقیقات اینترنتی در این راستا انجام می دهند رو به افزایش است. یک رژیم غذایی کتوی معمولی، ۷۵ درصد کالری های مصرفی روزانه ی خود را از چربی ها، ۲۰ درصد آن ها را از پروتئین ها و ۵ درصد آن را از کربوهیدرات ها تامین می کنند. متخصصان در این باره می گویند: استفاده از این نوع رژیم غذایی مستلزم تلاش بسیار است، چرا که تمام تمرکز خود را بر افزایش چربی ها، پروتئین ها و کربوهیدرات ها معطوف کرده است و در مقابل هیچ کالری از آن کم نمی کند. طبق گفته ی تیلور والیس، پروفسور علوم تغذیه در دانشگاه جورج میشن، زمانی که شما به یک رژیم غذایی استاندارد بر می گردید، شاهد کاهش متابولیسم بدن خود نخواهید بود.

خبر بد در این رابطه این است که، مانند هر برنامه ی غذایی که توسط متخصصان تثبیت شده یا نشده است، رژیم غذایی کتو، برای هر شخصی مناسب نیست. به ادامه ی این مقاله دقت کنید، در این صورت نسبت به این رژیم محتاط تر عمل خواهید کرد.

  1. اگر شما باردار هستید:

به منظور حفظ رژیم غذایی کتو، فرد مستلزم است که میزان غلات و سبزیجات مصرفی خود را محدود کند، چرا که این مواد غذایی حاوی مقادیر بسیار زیاد کربوهیدرات می باشد و از آنجایی که در زمان بارداری مصرف مقادیر مشخص کربوهیدرات و دیگر مواد مانند ویتامین ها برای رشد جنین ضروری است، نمی توان این رژیم غذایی را در زمان بارداری ادامه داد. والیس، در این باره چنین می گوید: من همیشه نسبت به خانم های باردار محتاط عمل می کنم، اگرچه که محدود کردن کربوهیدرات های مصنوعی راهکار خوبی است، اما این افراد نمی توانند با محدود کردن میوه ها و سبزیجات، وزن خود را کاهش دهند. به منظور تثبیت این گفته، تحقیقی در سال ۲۰۱۳ بر روی موش ها صورت گرفت و در مجله ی BMC که مرتبط با دوران بارداری و تولد کودکان بود منتشر شد. این تحقیق نشان داد که بچه موش هایی که مادران آن ها در دوران بارداری رژیم غذایی کتو داشته اند، قلب های بزرگتر و مغزهای کوچکتری نسبت به بچه موش های دیگر داشته اند. والیس می گوید: اگرچه که این مطالعه بر روی موش ها صورت گرفته، نه بر روی انسان ها، اما نباید چنین ریسکی را امتحان کرد.

  1. اگر شما گیاهخوار هستید:

همانطور که گفته شد، در رژیم غذایی کتو میزان مصرف میوه ها، سبزیجات و غلات، محدود می شود که این مورد، دقیقا نقطه ی عکس رژیم غذایی گیاهخواری است.

با این حال، در بسیاری از موارد تصور شده که اگر شما تخم مرغ و لبنیات را در رژیم غذایی کتویی خود قرار دهید، همزمان که یک گیاهخوار هستید، می توانید یک رژیم غذایی کتو داشته باشید. طبق گفته ی والیس، افراد گیاهخوار به سختی می توانند آهن کافی، ویتامین B12 و پروتئین دریافت کنند.

  1. اگر شما مایل نیستید که کاری انجام دهید:

پروفسور تیلور والیس می گوید: بارها افراد مختلفی را دیده ام که غذاهای فست فود و برگرهای مختلف را سفارش می دهند و در مقابل به آن ها کتوژنیک یا افرادی که رژیم غذایی کتو دارند، گفته می شود. اگر شما می خواهید که یک رژیم غذایی کتو داشته باشید، باید نسبت به چربی های اشباع شده ی مصرفی خود اطلاعات کافی داشته باشید، چرا که به مرور زمان آسیب های جدی به قلب شما وارد می کند. صرفا، به دلیل اینکه رژیم غذایی شما شامل پروتئین و چربی است، به این معنا نیست که شما می توانید چیزبرگر و فست فودهای مختلفی را در طول روز مصرف کنید. شما باید چربی های اشباع شده ی مصرفی خود را کمتر از ۱۰ درصد در رژیم غذایی خود کاهش دهید، که این مسئله بیش از ۲۰۰ کالری در هر روز و یا ۲۰۰۰ کالری در یک رژیم غذایی نخواهد بود.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۶

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه