6 دلیل اثبات شده که نشان می دهد، رژیم غذایی کتو برای شما خوب نیست. ( قسمت اول)

چرا رژیم غذایی کتو برای شما خوب نیست (قسمت اول)

هر روزه تعداد افرادی که از رژیم های غذایی کتو پیروی می کنند و تحقیقات اینترنتی در این
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+
زمان مطالعه: 3 دقیقه

۶ دلیل اثبات شده که نشان می دهد، رژیم غذایی کتو برای شما خوب نیست.

هر روزه تعداد افرادی که از رژیم های غذایی کتو پیروی می کنند و تحقیقات اینترنتی در این راستا انجام می دهند رو به افزایش است. یک رژیم غذایی کتوی معمولی، ۷۵ درصد کالری های مصرفی روزانه ی خود را از چربی ها، ۲۰ درصد آن ها را از پروتئین ها و ۵ درصد آن را از کربوهیدرات ها تامین می کنند. متخصصان در این باره می گویند: استفاده از این نوع رژیم غذایی مستلزم تلاش بسیار است، چرا که تمام تمرکز خود را بر افزایش چربی ها، پروتئین ها و کربوهیدرات ها معطوف کرده است و در مقابل هیچ کالری از آن کم نمی کند. طبق گفته ی تیلور والیس، پروفسور علوم تغذیه در دانشگاه جورج میشن، زمانی که شما به یک رژیم غذایی استاندارد بر می گردید، شاهد کاهش متابولیسم بدن خود نخواهید بود.

خبر بد در این رابطه این است که، مانند هر برنامه ی غذایی که توسط متخصصان تثبیت شده یا نشده است، رژیم غذایی کتو، برای هر شخصی مناسب نیست. به ادامه ی این مقاله دقت کنید، در این صورت نسبت به این رژیم محتاط تر عمل خواهید کرد.

  1. اگر شما باردار هستید:

به منظور حفظ رژیم غذایی کتو، فرد مستلزم است که میزان غلات و سبزیجات مصرفی خود را محدود کند، چرا که این مواد غذایی حاوی مقادیر بسیار زیاد کربوهیدرات می باشد و از آنجایی که در زمان بارداری مصرف مقادیر مشخص کربوهیدرات و دیگر مواد مانند ویتامین ها برای رشد جنین ضروری است، نمی توان این رژیم غذایی را در زمان بارداری ادامه داد. والیس، در این باره چنین می گوید: من همیشه نسبت به خانم های باردار محتاط عمل می کنم، اگرچه که محدود کردن کربوهیدرات های مصنوعی راهکار خوبی است، اما این افراد نمی توانند با محدود کردن میوه ها و سبزیجات، وزن خود را کاهش دهند. به منظور تثبیت این گفته، تحقیقی در سال ۲۰۱۳ بر روی موش ها صورت گرفت و در مجله ی BMC که مرتبط با دوران بارداری و تولد کودکان بود منتشر شد. این تحقیق نشان داد که بچه موش هایی که مادران آن ها در دوران بارداری رژیم غذایی کتو داشته اند، قلب های بزرگتر و مغزهای کوچکتری نسبت به بچه موش های دیگر داشته اند. والیس می گوید: اگرچه که این مطالعه بر روی موش ها صورت گرفته، نه بر روی انسان ها، اما نباید چنین ریسکی را امتحان کرد.

  1. اگر شما گیاهخوار هستید:

همانطور که گفته شد، در رژیم غذایی کتو میزان مصرف میوه ها، سبزیجات و غلات، محدود می شود که این مورد، دقیقا نقطه ی عکس رژیم غذایی گیاهخواری است.

با این حال، در بسیاری از موارد تصور شده که اگر شما تخم مرغ و لبنیات را در رژیم غذایی کتویی خود قرار دهید، همزمان که یک گیاهخوار هستید، می توانید یک رژیم غذایی کتو داشته باشید. طبق گفته ی والیس، افراد گیاهخوار به سختی می توانند آهن کافی، ویتامین B12 و پروتئین دریافت کنند.

  1. اگر شما مایل نیستید که کاری انجام دهید:

پروفسور تیلور والیس می گوید: بارها افراد مختلفی را دیده ام که غذاهای فست فود و برگرهای مختلف را سفارش می دهند و در مقابل به آن ها کتوژنیک یا افرادی که رژیم غذایی کتو دارند، گفته می شود. اگر شما می خواهید که یک رژیم غذایی کتو داشته باشید، باید نسبت به چربی های اشباع شده ی مصرفی خود اطلاعات کافی داشته باشید، چرا که به مرور زمان آسیب های جدی به قلب شما وارد می کند. صرفا، به دلیل اینکه رژیم غذایی شما شامل پروتئین و چربی است، به این معنا نیست که شما می توانید چیزبرگر و فست فودهای مختلفی را در طول روز مصرف کنید. شما باید چربی های اشباع شده ی مصرفی خود را کمتر از ۱۰ درصد در رژیم غذایی خود کاهش دهید، که این مسئله بیش از ۲۰۰ کالری در هر روز و یا ۲۰۰۰ کالری در یک رژیم غذایی نخواهد بود.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۶

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه