انواع مکمل های آهن

انواع مکمل های آهن

آهن، فلزی ضروری برای عملکرد بدن انسان است. مکمل های آهن زمانی باید مصرف شوند که رژیم غذایی،
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

آهن، فلزی ضروری برای عملکرد بدن انسان است. مکمل های آهن زمانی باید مصرف شوند که رژیم غذایی، میزان آهن کافی را برای بدن فراهم نمی سازند. اگر پزشک شما تشخیص داد که میزان آهن خون شما کافی نیست، مطمئنا مکمل های آهن برای شما تجویز می کند. مکمل های آهن، انواع مختلفی دارند و بسیار مهم است که بدانید کدامیک برای سلامتی شما بهتر است و راحت تر جذب بدن شما خواهد شد. مکمل های آهن، انواع مختلفی دارند و بسیار مهم است که بدانید کدامیک برای سلامتی شما بهتر است و راحت تر جذب بدن شما خواهد شد.

مکمل آهن فروس (Ferrous)

معمولا دو نوع از آن وجود دارد که در بیشتر مواقع پزشکان آن ها را تجویز می کنند که عبارتند از: آهن فریک (ferric) و آهن فروس (ferrous) فروس نسبت به فریک راحت تر جذب بدن می شود. به همین دلیل است که بیشتر مکمل های آهن دارای فروس هستند و بیشتر تجویز می شوند. از نمونه های فریک می توان به این موارد اشاره کرد: سولفات آهن، فومارات آهن و گلوکونات آهن. این مُکمل ها به شکل های مختلفی مانند قرص، کپسول و شربت وجود دارند.

آهن فریک

از آنجایی که آهن فریک کمتر از آهن فروس جذب می شود، غالبا کمتر تجویز می شوند. علاوه بر آن، مطالعات مختلفی نشان داده اند که بیماران آهن فروس را بیشتر تحمل می کنند، زیرا دستگاه گوارش توانایی کمتری در کاهش آهن فریک نسبت به آهن فروس را دارد و احتمال مسمومیت با سیترات آهن کاهش می یابد.

چگونه بفهمیم آهن بدن ما کم است؟

میزان مصرف مکمل آهن

همه ی سه مدل آهن فروس، در دوزهای مصرف ۳۲۵ میلی گرم می باشند و هر کدام حاوی مقدار متفاوتی است که بدن شما می تواند از آن استفاده کند. به این مقدار آهن عنصری گفته می شود. هنگام انتخاب مکمل های آهن، به محتوای آهن عنصری آن ها بیشتر از اندازه ی قرص توجه کنید. مقدار آهن مورد نیاز شما، بسته به شدت کم خونی شما متغیر است، اما بزرگسالان به طور کلی، روزانه ۶۰ تا ۲۰۰ میلی گرم آهن ضروری برای درمان کم خونی و فقر آهن به آن نیاز دارند. از آنجایی که میزان جذب آن به دلیل افزایش دوز کاهش می یابد، مصرف دو تا سه دوز به صورت مساوی در روز توصیه می شود.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۵

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۹۲دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۵دیدگاه

ارسال دیدگاه