آنچه که شما باید درباره ی مدیریت باشگاه بدانید. (قسمت اول)

مدیریت باشگاه بدنسازی و آنچه که باید بدانید. (قسمت اول)

مدیریت باشگاه نیاز به مهارت های مختلفی دارد. به طور طبیعی شما باید یک فرد حرفه ای و
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

مدیریت باشگاه نیاز به مهارت های مختلفی دارد. به طور طبیعی شما باید یک فرد حرفه ای و با مهارت در زمینه ی درک فیتنس و سلامتی باشید. در عین حال باید تا اندازه ای اطلاعات درباره ی مسائل مالی و حسابداری داشته باشید. در کنار این موارد باید بتوانید ایده هایی در زمینه ی بازاریابی و خدمات مشتریان ارائه دهید. مدیریت باشگاه مانند یک چالش است، اما در عین حال پاداش خوبی به همراه دارد. همانطور که شما شاهد پیشرفت باشگاه خود در هر سال هستید، می توانید نسبت به دستاوردهای آن با غرور رفتار کنید.

سرمایه گذاری در باشگاه

راه اندازی یک باشگاه ارزان نیست، باید از صفر تا ۱۰۰ آن را برآورد کرد. سه راهکار برتر که طی آن می توانید در باشگاه خود سرمایه گذاری کنید عبارتند از:

بوت استرپینگ: قرار گرفتن در و یا خارج شدن از، یک موقعیت با استفاده از منابع موجود.

امور بانکی و بانکی: اگر شما برای شروع چنین کسب و کاری، پراراده هستید و می خواهید به صورت رقابتی پیش بروید، به یک سرمایه ی اولیه نیاز دارید.

سهام: سهام، نقش مهمی در موفقیت کسب و کار شما دارد. اگر در بین دوستان و آشنایان خود افرادی هستند که در فکر سرمایه گذاری هستند، می توانید از سرمایه ی آن ها استفاده کنید و در مقابل سهام باشگاه خود را در اختیار آنان قرار دهید و در هر سال سود سهام به آن ها پرداخت کنید.

برای باشگاه خود وسایل و تجهیزات مناسب تهیه کنید.

بعد از انتخاب مکان مناسب برای باشگاه، مطمئنا انتخاب دستگاه ها و تجهیزات، مهمترین مسئله در مراحل اولیه ی تاسیس باشگاه خواهد بود. این صنعت در حال حاضر بسیار رقابتی است، به همین دلیل اعضای باشگاه براحتی برای تجهیزات اساسی مجوز نمی گیرند. فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

  • نوع دستگاه: دستگاه های مربوط به تمرینات قدرتی، فیتنس و یا ترکیبی از آن دو باید باشد.
  • چه مقدار دستگاه برای باشگاه نیاز دارید. این فاکتور بر اساس آن مشخص می شود که در آینده چه تعداد اعضا به باشگاه می پیوندند.
  • به چه اندازه زمین برای باشگاه نیاز دارید. کلاس هایی که قرار است در باشگاه داشته باشید را مشخص کنید و برای هر کدام فضایی مشخص در نظر بگیرید.
  • محصولات به چه صورت باید تهیه شوند؟ آیا می خواهید از وسایل خریداری شده استفاده کنید یا قصد دارید به صورت اجاره ای آن ها را تهیه کنید؟ می توان هم از وسایل خریداری شده و هم از وسایل اجاره ای استفاده کرد.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۵

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۹۲دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۵دیدگاه

ارسال دیدگاه