چرا انجام تمرینات برای عضلات پشت مهم هستند؟

چرا انجام تمرینات برای عضلات پشت مهم هستند؟ (قسمت اول)

زمانی که موضوع تمرینات عضلات پشت مطرح می شود، اکثر افراد به تمرینات ددلیفت فکر می کنند. این
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

داشتن عضلاتی قوی پشت، بسیار مهم است، زیرا بر ماهیچه های دیگر اثر می گذارد. در این مقاله به اهمیت انجام تمرینات برای عضلات پشت اشاره شده است.

زمانی که موضوع تمرینات عضلات پشت مطرح می شود، اکثر افراد به تمرینات ددلیفت فکر می کنند. این نوع تمرین، یکی از مهمترین تمرینات ترکیبی کمر و پاهاست. اما فراموش نکنید که تمرینات دیگری نیز وجود دارد، که برای تقویت عضلات پشت کارآیی دارند. در واقع تمام تمرینات به یک اندازه کارآیی دارند و همه ی آن ها در کنار یکدیگر می توانند نتایج خوبی به همراه داشته باشند.

شما بدون داشتن عضلات پشت قوی نمی توانید عضلات سینه ی قوی، داشته باشید. اگر هدفتان این است که بتوانید پرس سینه های سنگین و در سطح بالا بزنید، قطعا نمی توانید از تقویت عضلات پشت خود چشم پوشی کنید. این مسئله در مورد پایین تنه هم صدق می کنید. شما بدون داشتن کمر قوی، نمی توانید پاهایی قوی داشته باشید، زیرا کمر همانند ستونی قوی برای حفظ و نگهداری پاهاست. تمام قسمت های بدن، به یک اندازه در تقویت آن موثرند و همه ی آن ها به کمک یکدیگر، فعالیت می کنند. عضلات پشت قوی، برای سلامتی کلی بدنتان مهم هستند و در حمل بدن کمک می کند. کمر، شکل کلی اندام را ایجاد می کند. طبق مطالعات انجام شده در طی چندین سال، مشخص شد که عدم بکارگیری صحیح عضلات پشت، موجب کمر دردهای مزمن و آسیب های جدی به این ناحیه خواهد شد.

با این تغییرات عضلات پشتی خود را قوی کنید

داشتن کمر و عضلات پشت قوی، به اندازه ی داشتن عضلات سینه و پاهای عضلانی قوی، مهم می باشد. در بیشتر مواقع، تمرینات مربوط به عضلات پشت و کمر نادیده گرفته می شود، زیرا یکی از قسمت های سخت بدن برای تمرین است. انجام تمرینات عضلات پشت، مستلزم زمان بسیاری است، چرا که انجام نادرست این تمرینات منجر به صدمات جبران ناپذیر خواهد بود. بارها دیده شده که وقتی افراد، برای اولین بار وارد باشگاه می شوند، شروع به انجام لیفت های ترکیبی به بدترین شکل ممکن، می کنند و وزنه های سنگین می زنند. بنابراین، با توجه به مطالب ارائه شده در این مقاله، تا جایی که می توانید، تمرینات مربوط به عضلات پشت را به شکل صحیح و ایمن انجام دهید تا عضلاتی قوی داشته باشید. به راهکارهای ارائه شده در قسمت دوم این مقاله دقت کنید.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۴

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه