10 مدل از ددلیفت های مختلف که موجب عضله سازی بیشتر می شود.

۱۰ مدل ددلیفت که موجب عضله سازی بیشتر می شود.

اگر می خواهید رشد بافت های عضلانی خود رابیشتر کنید، در طول تمرین خود، ددلیفت های مختلف را انجام
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

اگر می خواهید رشد بافت های عضلانی خود را بیشتر کنید، در طول تمرین خود، ددلیفت های مختلف را انجام دهید. مقاله ی زیر را بخوانید تا متوجه شوید که کدام نوع از آن بهترین است.

راهنمای مرحله به مرحله انجام ددلیفت

  • نوع معمولی ددلیفت

این مدل از ددلیفت، مدلی است که هر کسی برای شروع از آن استفاده می کند و توده های عضلانی و قدرتی را در کل فیزیک بدن را درگیر می کند، اما بیشتر تمرکز در این نوع از ددلیفت ها، بر روی پاها و پشت بدن است.

  • ددلیفت سومو

در بیشتر موارد، این نوع ددلیفت، ترجیح داده می شود، زیرا فشار وارده در پشت کمر را کاهش می دهد و باعث می شود وزنه بیشتری برداشته شود و بخش عمده ای از قسمت پایینی ستون فقرات درگیر نمی شود. این نوع حرکت، برای افراد قد بلند مناسب است.

  • ددلیفت رومانی

از آنجایی که در این نوع ددلیفت، نیازی به کشش زانوها و باسن نیست، اغلب به عنوان تک حرکتی شناخته می شود. با این حال، از آنجایی که عضلات کمر، شکم، قسمت میان تنه و تا حدودی عضلات پشت ران را درگیر می کند، بسیاری، این نوع از ددلیفت را به عنوان ددلیفت ترکیبی نیز می شناسند.

  • ددلیفت با میله ی گیره ای

در واقع به منظور کاهش صدمات وارده به قسمت پایین کمر طراحی شده است. میله ی گیره ای این دستگاه، شکل شش ضلعی دارد که نسبت به آن، افراد جایگاه خودشان را تنظیم می کنند و نسبت به ددلیفت های قدیمی فشار کمتری را بر پشت و ستون مهره ها وارد می کنند.

  • ددلیفت با دستگیره ی اضطراری

کار با این نوع دستگاه خیلی شبیه به ددلیفت های قدیمی است، اما در این نوع، یک تفاوت عمده وجود دارد. به این صورت که میله ی آن دارای یک دستگیره ی خیلی پهن است. بنابراین بدنه ی دستگاه در جایگاه پایین تر و نزدیک سطح زمین قرار گرفته است که باعث ایجاد دامنه ی وسیعی از حرکات شده است.

  • ددلیفت به همراه چنگک کشیدنی

این نوع از ددلیفت ها دقیقا نقطه ی مقابل ددلیفت های قدیمی قرار گرفته اند، به این صورت که دامنه ی وسیعی از حرکات کوتاه تری را فراهم می سازد. در نتیجه وزنه های بیشتر با صدمات احتمالی کمتر و فشار بیشتر بر روی عضلات پشت بدون فشار بر روی عضلات پا را موجب می شود.

  • ددلیفت رومانی تک پایی

این نوع از ددلیفت ها، بیشتر از اینکه بر روی توده ی عضلانی بدن تمرکز داشته باشد، بر روی عملکرد افراد تمرکز دارد و در عین حال تعادل و هماهنگی بدن را تقویت می کند، که این امر در افزایش مهارت های ورزشی فرد در رشته های مختلف کارآمد خواهد بود.

  • ددلیفت به همراه دمبل

از آنجایی که وزنه های مورد استفاده در ددلیفت و دمبل با هم به عنوان یک واحد نگهداری نمی شوند، برای رسیدن به موفقیت در این نوع از حرکات، نیاز به هماهنگی بیشتر، تعادل و چابکی بیشتر می باشد.

  • ددلیفت محدود

ددلیفت محدود با ددلیفت با دستگیره ی اضطراری عملکرد یکسانی دارند با این تفاوت که ددلیفت محدود، اکثر ماهیچه های بزرگ را بکار می گیرد اما ددلیفت با دستگیره ی اضطراری شانه ها و قسمت بالایی پشت کمر را نیز درگیر می کند.

  • ددلیفت ریوز

از آنجایی که یک حرکت دشوار است، هیچکس به جز استیو ریوز نتوانست آن را انجام دهد ، اما اگر شما بتوانید با آن کنار بیایید و آن را مدیریت کنید، بازدهی قابل توجهی در ساخت عضلات خود ایجاد خواهید کرد.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۲

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه