فهرست مطالب

رژیم گرفتن دختران

بسیاری از نوجوانان که از چاقی هراس دارند، سعی می کنند به جای ورزش کردن وزنشان را از راه هایی کم کنند که باعث کمبود کلسیم، آهن و سایر مواد مغذی در آنها می شود.
یک بررسی در مدارس راهنمایی و دبیرستان های ایالت مینه سوتای آمریکا بر روی ۴۱۰۰ دانش آموز نشان داده است که ۵۷ درصد دختران حداقل از یک روش غیر سالم کاهش وزن مثل عدم خوردن غذا در زمان های طولانی، صرف نظر کردن از وعده های غذایی، سیگار کشیدن، مصرف ملین ها و مدرها و قرص های ضد اشتها استفاده می کنند.

این دختران نوجوان در مقایسه با هم سن هایشان که رژیم نمی گرفتند، میوه، سبزیجات و غلات کمتری می خوردند و دریافت کلسیم، آهن و چندین ویتامین در آنها کمتر بود، و به طور کلی رژیم غذایی آنها نسبت به سایر دختران کیفیت بدتری داشت.

دکتر دیان نوسراک، استادیار دانشکده بهداشت عمومی در دانشگاه مینه سوتا و سرپرست این تحقیق می گوید:”یافته های ما بسیار نگران کننده هستند.”

درست است که چاقی یک مشکل عمومی در آمریکا و بسیاری از کشورهاست اما راه مقابله با آن رژیم گرفتن از نوعی که در این تحقیق مشاهده شد نیست، نوجوانان مانند بزرگسالان باید بیاموزند که روش زندگی سالمی را که شامل ورزش منظم، مصرف مقدار زیادی میوه و سبزی و فرآورده های لبنی است دنبال کنند.

به نظر او والدین باید با خریدن غذاهای سالم و تشویق کودکان به فعالیت جسمی از آنها پشتیبانی کنند.

بادی فول

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه