فهرست مطالب

چرا چاقی شکمی خطرناک است؟

افزایش چربی در ناحیه شکم خطر ابتلا به حملات قلبی و دیابت را در شما افزایش می دهد هنگامی که شما بیشتر از حد نیازتان انرژی دریافت می کنید کبدتان آن را بصورت چربی در بدنتان ذخیره می نماید. سلولهای چربی شکم و باسن با هم تفاوت دارند.

خونی که در بافت شکم وجود دارد به کبد می رود در صورتی که خونی که در بافت باسن وجود دارد به جریان خون کلی وارد می گردد. کسانی که چربی هایشان در بافت شکمشان ذخیره می گردد بواسطه اینکه کبدشان باید چربی اضافی را از جریان خود بردارد و همچنین بواسطه اینکه خود بافت کبدی از چربی انباشته می شود نمی تواند به خوبی بافت کبدی کسانی که چربی های بدنشان در ناحیه باسن تجمع می یابد انسولین اضافی را از خون بردارد.

چاقی شکمی

کسانی که چربی بدنشان در ناحیه شکمی تجمع می شود اصطلاحا سیب و کسانی که چربی بدنشان بیشتر در ناحیه باسنشان تجمع می یابد اصطلاحا گلابی نامیده می شوند.

سیب ها دارای سطح بالاتری از انسولین و قند خون می باشند که این امر باعث افزایش سطح LDL یا چربی بد که سهم عمده ای در ایجاد حملات قلبی دارد می شود و سطح HDL یا چربی خوب که در جلوگیری از حملات قلبی نقش موثری دارد را کاهش می دهد.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه