چگونگی لاغر شدن و حذف چربی های اضافی شکم

چگونگی لاغر شدن و حذف چربی های اضافی شکم

ولی چنانچه فرد دست به روش های غیر علمی بزند و نا آگاهانه رژیم بگیرد و در زمان
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

چگونگی لاغر شدن

به منظور لاغر شدن، اگر فرد طبق اصول علمی رژیم درمانی وزن اضافی خود را از دست بدهد، بدن فرد برای تامین انرژی بدن از ذخیره چربی شکم، ران و لگن استفاده خواهد کرد.
ولی چنانچه فرد دست به روش های غیر علمی بزند و نا آگاهانه رژیم بگیرد و در زمان کوتاهی اقدام به لاغر شدن کند، پیش از آنکه ذخیره چربی شکم، ران و لگن را از دست بدهد، چربی ذخیره طبیعی و مهم گونه ها و چهره و قسمت های مهم دیگری از بدن را از دست می دهد. لذا برای رفع این مشکلات فرد باید علاوه بر یک رژیم صحیح علمی و اصولی، ورزش را نیز بطور ثابت در برنامه روزانه خود بگنجاند.

آیا انجام کارهای خانه ورزش است؟

سابق بر این پزشکان مردم را تشویق می کردند که سه بار در هفته و هر بار به مدت ۳۰ دقیقه ورزش نمایند. اما در دهه اخیر بسیاری از محققین، پزشکان را تشویق می کنند بجای توصیه مردم به سه بار ورزش سخت در هفته آنها را به فعالیت های منظم روزانه ترغیب نمایند و فعالیت هایی نظیر انجام امورات منزل، باغبانی و آهسته دویدن را انجام دهند، این امر بدان علت است که محققین فکر می کنند مردم بیشتر ترجیح می دهند اوقات فراغت خود را با انجام امورات منزل و فعالیت های سبک پر نمایند تا اینکه فعالیت های سنگین ورزشی انجام دهند. در حال حاضر بسیاری از پزشکان فکر می کنند این توصیه به خصوص برای افراد مسن می تواند مفید باشد.

محققین ۲۳۰۰ زن بین ۶۰تا۷۹ ساله را از ۵۰ شهر مختلف انگلستان انتخاب نمودند. مطالعه بر روی این خانم ها نشان داد زنانی که فقط کارهای خانه و آهسته قدم زدن و باغبانی انجام می دهند از لحاظ شکمی وضعیت نامطلوبی داشته و اکثرا چاق بودند، اما زنانی که بطور متوسط ۲ ساعت در هفته را به قدم زدن سریع و با شتاب می پرداختند دارای شکم کوچکتری از دیگران بودند.

فعالیت عضلانی مهمترین راه برای به مصرف رسیدن انرژی در بدن است، لذا غالبا گفته می شود که چاقی شکمی در نتیجه بالا بودن نسبت ورود غذا به فعالیت روزانه بوجود می آید. البته باید تفاوت بین فعالیتهای معمولی و ورزش قائل شد. همواره برای خانم های شاغل و یا فعال در کارهای خانه این اشتباه وجود داشته که انجام کارهای روزانه، خود نوعی “ورزش” است و در پایان کارها و خستگی زیاد جسمی و روحی فقط احتیاج به استراحت دارند. در صورتیکه چنین نیست، زیرا علاوه بر استراحت برای رفع تحریکات عصبی، خستگی های جسمی و روحی، ناراحتیهای کمر، پشت، شانه ها، پاها و غیره که همگی از فعالیت های روزانه است، باید اقدام به برخی حرکات ورزشی نمود.
مفیدترین اقدام انجام حرکات ورزشی خصوصا حرکات ورزشی آرام بخش می باشد. زیرا این گونه حرکات ورزشی، در کوتاهترین زمان، سلامت و زیبایی را توام با نشاط بوجود می آورند و موجب خستگی نمی شوند. انجام این حرکات و نرمش های سبک موجب نشاط و سلامتی می گردد.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه