فهرست مطالب

 رژیم غذایی گیاهی برای گیاه خواران و افرادی که هیچ گوشتی به جز ماهی تازه نمی خورند.

 رژیم غذایی گیاهی برخلاف دیگر رژیم های غذایی، مواد غذایی مصرفی را هم از بعد سلامت جسمانی و هم از بعد سلامت ذهنی در بر می گیرد.

برنامه غذایی بدنسازی بدون مصرف گوشت برای گیاهخواران

رژیم غذایی گیاهی فاقد فرآورده های حیوانی مانند گوشت، ماهی، مرغ، صدف است. علاوه بر این، بسیاری از افراد که رژیم گیاهی دارند از محصولات دیگر حیوانات مانند چرم، در زندگی شان استفاده نمی کنند. به طور کلی مفاهیم اخلاقی این نوع از رژیم های غذایی در بین فیلسوفان مورد بحث قرار گرفته است. با این حال دلایل اخلاقی صحیحی برای پذیرش چنین چارچوبی وجود دارد. به غیر از این اگر چه که مزایای سلامتی این رژیم ها در زندگی افراد ثبت شده است اما کمبود های تغذیه ای نیز وجود دارد که به دنبال آن ممکن است سلامت افراد را به خطر بیندازد. تفاوت مهمی بین لغت گیاه خواری و گیاه خوار وجود دارد. در تعریف گیاه خواری یا VEGANISM، هر محصول مرتبط با حیوانات که موجب مرگ آن ها نمی شود قابل استفاده است در حالی که در واژه گیاه خوار یا VEGETRIANIS نه تنها خوردن گوشت حیوانات، بلکه فرآورده های آن مجاز نمی باشد.

پسکاترینیزم کسانی هستند از بین حیوانات و فرآورده های آن ها تنها گوشت تازه ماهی را استفاده می کنند.

چه کسانی برای این نوع رژیم های غذایی مناسب هستند؟

این رژیم های غذایی برای کسانی که نسبت به حیوانات احساساتی دارند و نسبت به خوردن گوشت آن ها و فرآورده های آن ها احساس بدی پیدا می کنند، علاوه بر آن دوست ندارند که با استفاده از آن ها به جهان و محیط پیرامون خود صدمه بزنند و برای افرادی که اعتقادات مذهبی خاص دارند مناسب است.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۱

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه