اشتباهات که در باشگاه مرتکب می شوید

اشتباهات که در باشگاه مرتکب می شوید

همه ما می دانیم که هر کسی برای خودش یک سری آهنگ مورد علاقه دارد. اکثر افراد دوست

اشتباهات که در باشگاه انجام می دهید

  • نیاوردن موزیک مورد علاقه خود

همه ما می دانیم که هر کسی برای خودش یک سری آهنگ مورد علاقه دارد. اکثر افراد دوست دارند با افراد دیگر و یا دوستانشان در باشگاه خیلی حرف بزنند. در این باره باید بگویم که این افراد نه تنها به تمرینات افراد دیگر خدشه وارد می کنند بلکه به خودشان هم صدمه وارد می کند.

  • تنها ست هایی را انجام می دهیم که در آن ها تبحر داریم.

افراد همیشه ترجیح می دهند کارهایی را انجام دهند که در آن تبحر دارند، اما الان وقتش رسیده که دست از آن کاربر داریم. اگر به جای تمرینات پا، بیش تر بالا تنه کار می کنید چون حس می کنید در آن بهتر هستید، بهتر است تغییر روش دهید. این کار شما را وارد تمرینات چالشی می کد. انجام تمرینات جدید باعث کاهش وزن و.. خواهد شد.

  • تمرکز به جزئیات

شما نیازی ندارید که هرروز ۶ تمرین مختلف بازو انجام دهید، مگر این که بخواهید خود را برای مسابقات آماده کنید. من در طول سالیان زیادی، چندین ترفند بدنسازی یاد گرفتم که اگر بخواهم بیان کنم گیج خواهید شد. اما مهمترین نکته ای که یاد گرفته ام این است که اگر شما بر روی ماهیچه های بیش تری تمرکز کنید و زیاد نسبت به آن ها حساسیت به خرج ندهید موفق خواهید شد. از انجام تمرینات بیش از حد دست بردارید. بدنسازان حرفه ای، تمرینات زیادی انجام می دهند اما نه در آن حدی که شما فکر می کنید.

  • برنامه ریزی کنید.

کجا می خواهید بروید؟ بین ست ها چه کارهایی می خواهید انجام دهید؟ چه تمریناتی را در ابتدا می خواهید انجام دهید؟ کدام یک از آن ها تمرینات ترکیبی هستند و کدام یک نیستند؟ آخرین باری که وزنه زدید چه اندازه ای بود؟ این هفته چگونه می خواهید برنامه ی خود را تغییر دهید تا پروسه ی تمرینی خود را تکمیل کنید؟ این ها تمام سوالاتی هستند که قبل از این که شروع به تمرین کنید باید مشخص شوند.

  • پودرهای پروتئینی

هزاران برند از این محصول در بازار وجود دارد و نمی توان گفت که کدام یک از همه ی آن ها بهتر است. شاید بتوان گفت که پروتئین های طبیعی و پودر پروتئینی جو از همه ی آن ها بهتر است.

  • وزنه زدن با افراد مختلف

مدت زمان های طولانی با کمک افراد مختلف وزنه زدم اما هیچ نتیجه ی مثبتی به دست نیاوردم. تنها یک پارتنر (شریک) داشته باشید. هرچه با افراد بیش تری کار کنید، نتایج کمتری به دست خواهید آورد.

  • اگر تنها کار کنید نتیجه ای به دست نخواهید آورد.

من از این بابت خوشحالم که با کسانی کار می کردم که موجب تشویق من می شدند و چیزهای جدیدی را به من آموزش دادند. اما در مقابل در زمان گذشته با فردی ورزش می کردم که همیشه دیر می رسید و در واقع هیچ کار مفیدی انجام نمی داد و نتیجه مثبتی به دست نیاوردم.

  • آنقدر وزنه می زنید تا صورتتان کبود شود و این اشتباه است.

لطفا برای چند هفته هم که شده سعی کنید به خودتان فشار نیاورید و فقط ست هایی که داخل برنامه دارید را انجام دهید. هرچه شدیدتر تمرین کنید، تمرینات اشتباهی خواهید زد. بنابراین به بهترین شکل تمرین کنید و بعد از هر ست استراحت کنید. شما می توانید با هر تعدادی که می توانید آن ها را انجام دهید حتی اگر با سرعت پایین در مدت زمان بسیار باشد.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۱

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۵دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۴۹دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۰۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۳۷۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۷۰دیدگاه

ارسال دیدگاه