3 روش ساده برای انجام تمرینات سخت تر

۳ روش ساده برای انجام تمرینات سخت تر

به سادگی می توان بیان کرد که فشرده سازی یکی از رایج ترین روش های بهبود وضعیت جسمانی
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
3+

شما مدت زمان زیادی را صرف عضله سازی می کنید، اما چه مقدار زمان را حاضرید صرف ریکاوری بدن خود کنید؟ در زیر به سه روش از تمرینات سخت اشاره شده است که طبق آن می توانید وضعیت جسمانی خود را بهبود بخشید.

فشرده سازی

به سادگی می توان بیان کرد که فشرده سازی یکی از رایج ترین روش های بهبود وضعیت جسمانی و ریکاوری بدن ورزشکاران است، به گونه ای صدها سال از این فاکتور استفاده می شده است. اما با توجه به عصری که در آن زندگی می کنیم، وقتی صحبت از فشرده سازی به میان می آید، روش های نوین هم به دنبال آن به ذهن ما خطور می کند. فرآیند فشرده سازی می تواند قبل، در حین و یا بعد از تمرینات صورت گیرد. در دهه ی گذشته، درمان فشرده سازی قبل از تمرین، مسیر خود را به صنعت زیبایی اندام و ورزش های مختلف باز کرد. یکی از روش های فشرده سازی به نام (وو دوو بند) توسط فیزیوتراپیست به نام (کلی استارت) به وجود آمده است.

کاهش شدت فعالیت بدنی

تا به حال چندین بار به خاطر این جمله که ورزشکاران هیچ روز استراحتی ندارند مورد سوال واقع شده ام. واقعیت این است که هنوز هم سر حرف خود هستم. اگر هدف شما این است که بیشتر از قبل تمرین کنید و جسمی قوی تر داشته باشید، سعی کنید بدن خود را در جهتی درست هدایت کنید. یک مسئله مهم همیشه وجود دارد که در همه حال باید رعایت کنید، حتی زمانی که بدنتان آمادگی وزنه برداری ندارد. فعالیت های ریکاوری و بهبود، مهمتر از آن هستند که به نظر می رسند. با این حال دیده شده ورزشکارانی که در جلسات ریکاوری که محوریت آن ها تمرینات هوازی ست، شرکت می کنند، بیشتر از بقیه موفقیت بدست می آورند.

تحرک بافت های نرم

تا به حال روزهایی را برای ریکاوری وضعیت جسمانی خود در نظر گرفته اید. جالب این است که تمام این موارد از مکانیسم های بازیابی عصبی بهره می برند و در کنار آن وضعیت مکانیکی بدن نیز بهبود پیدا می کند. اگر شما جز آن دسته از ورزشکارانی هستید که موفقیت آن بسته به سیستم عصبی مرکزی است، یا جز آن دسته هستید که موفقیت تان بیشتر به وضعیت مکانیکی و فیزیکی بدنتان بستگی دارد، به ریکاوری ترکیبی ذهنی و جسمی نیازمند خواهید بود. روش نهایی ریکاوری بعد از تمرین، استفاده از حرکات تکنیکی بافت نرم است که کشش های فعال استاتیک و نوسانی را در بر می گیرد.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۱

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه