دومین اسید آمینه موجود در عضلات

دومین اسید آمینه موجود در عضلات

عضلات یک بدنساز جهت رشد، بازسازی، ریکاوری و در نهایت افزایش حجم نیاز به اسیدهای آمینه دارد. در
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+
زمان مطالعه: کمتر از 2 دقیقه

دومین اسید آمینه در عضلات 

عضلات یک بدنساز جهت رشد، بازسازی، ریکاوری و در نهایت افزایش حجم نیاز به اسیدهای آمینه دارد. در بین اسیدهای آمینه ارزش تمام آن ها جهت عضله و عضله سازی یکسان نیست بعضی از آن ها همچون اسیدهای آمینه زنجیره‌ ای با همان BCAA، آرژنین گلوتامین و تاورین از ارزش بیشتری نسبت به سایر اسیدهای آمینه جهت ساخت و پرورش عضلات برخوردار هستند.

همانطور که اشاره شد تاورین جزو این گروه است این اسیدآمینه پس از آل- گلوتامین دومین اسید آمینه موجود در عضلات شمار می‌رود که کارایی و خواص قابل توجهی را داراست با وجود اینکه از ال-گلوتامین اولین اسید آمینه موجود در فیبرهای عضلانی مخطط به شمار می‌رود و از نقش آن در پرورش عضلات و افزایش حجمشان نمی‌توان چشم‌پوشی کرد اما تأثیر آل – تاورین در افزایش حجم عضلات بسیار قابل ملاحظه است و می‌توان این افزایش حجم و عملکرد آن را با کراتین مقایسه نمود.

اسید آمینه تاورین سبب افزایش حجم سلول‌ ها شده در نتیجه به سلول‌ های عضلانی این اجازه را می‌دهد که آب بیشتری را در خود ذخیره نمایند که همین امر سبب افزایش حجم عضلات می‌گردد.

از طرف دیگر برای یک بدنساز یا پاور کار این ارتباطات و به اصطلاح هیدراته شدن سلول باعث افزایش سنتز پروتئین و ورود راحت‌ تر و بیشتر اسیدهای آمینه به داخل سلول‌ های عضلانی می‌شود و درنتیجه روند رشد، ریکاوری و افزایش حجم عضلات را بسیار سریع‌ تر و کامل‌تر می‌ نماید.

علاوه بر این مسئله افزایش حجم سلول‌ های عضلانی سبب افزایش قدرت عضله می‌شود و در نتیجه شما می‌توانید با توان بالاتری تمرین کرده و عضلاتتان را بیشتر از گذشته تحت فشار قرار دهید و موجب رشد آنها شوید و یک پاورکار نیز می‌توانند از همین افزایش قدرت عضله استفاده کرده و رکوردهای خود را افزایش دهد.

این روزها کارخانه‌ های ساخت مکمل‌های ورزشی بیشتر از گذشته به اهمیت وجود آل- تا ورین بر مکمل‌ های شان پی برده‌اند و مکمل‌ های جدید و قدرتمند خود را همراه با این اسید آمینه ساخته و وارد بازار می‌نمایند.

از جمله مکمل‌ های مشهوری که اسید آمینه آل- تاورین را در ترکیباتش آن گنجانده‌اند می‌توان به انیمال استک (Animal Stak) ساخت شرکت یونیورسال آمریکا، مکمل سلتک (cell teck) ساخت شرکت ماسل تک آمریکا، مکمل وی ۷ الی ۱۲ ساخت شرکت یونیورسال آمریکا اشاره کرد.

دوز مصرفی تاورین بسته به تحمل افراد و نوع برنامه تمرینی و غذایی آن‌ ها کاملاً متغیر است و می‌توانند از ۵۰۰ میلی گرم تا ۳ گرم (۳۰۰۰ میلی گرم) در روز تغییر نماید که بهتر است در وعده‌ های مختلف مصرف شود اما بهترین زمان مصرف اسید آمینه آل – تاورین۳۰ دقیقه قبل از تمرین و یا بلافاصله پس از تمرین می‌ باشد این روزها برای راحتی کار شرکت‌ هایی همچون سایت و توین لب این اسید آمینه را بطور مجزا تولید و به بازار عرضه کرده‌اند که متاسفانه هنوز این مکمل‌ ها وارد بازار نشده‌ اند.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۶دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه