مربی خصوصی بدنسازی

آیا می توانم مربی خصوصی بدنسازی شوم؟

نسبت به اینکه در بهترین کلاس مربیگری شرکت می کنید، مطمئن شوید و در مورد این مسئله تحقیقات
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

نسبت به اینکه در بهترین کلاس مربیگری شرکت می کنید، مطمئن شوید و در مورد این مسئله تحقیقات لازم را انجام دهید. در این مقاله سعی کرده ایم که مطالبی در مورد فاکتورهای لازم برای اینکه ایا می توانم مربی خصوصی بدنسازی فیتنس شوم؟ خصوصی شدن، از لحاظ شغلی و فرصت های شغلی جمع آوری کنیم. طبق گزارشات جامعه ی آماری تناسب اندام انگلیس، در سال ۲۰۱۶، جمعیت انگلیس بیش از ۹ میلیون نفر بوده است که ۶۵۰۰ باشگاه تناسب اندام و مراکز تفریحی در آن وجود دارد. به این معناست که به ازای هر ۷ نفر بزرگسال، ۱ مرکز تفریحی و یا باشگاه ورزشی وجود دارد. طبق گزارشات، مشخص شده است که آموزش خصوصی جز پر درآمدترین شغل هاست و هر روز رو به افزایش است. بنابراین بهترین فرصت است که شغل مربیگری، مخصوصا مربیگری خصوصی را انتخاب کنیم.

  1. آیا می توانم مربی خصوصی شوم؟

اگر از مربیان خصوصی درباره ی دلیل انتخاب این شغل سوال کنید، اکثر آن ها علاقه و اشتیاقشان را مهمترین فاکتور در انتخاب این شغل بیان می کنند. با این تفاسیر اگر شما می خواهید که به عنوان مربی خصوصی فعالیت کنید، می توانید در کلاس های فیتنس و بدنسازی شرکت کنید و علاوه بر آن آموزش های لازم در مورد تمرینات مختلف و آناتومی بدن را ببینید. یکی دیگر از مهمترین دلایلی که مربیان خصوصی شغل خود را دوست دارند این است که، از رسیدن افراد به اهدافشان لذت می برند. به عنوان مثال زمانی که می بینند، فردی موفق به کم کردن وزن خود شده که قبلا هرگز قادر به انجام آن نبوده و یا توانایی های لازم برای انجام یک سری فعالیت های فیزیکی را به دست آورده که در گذشته از انجام آن ها ناتوان بوده است، همه ی این ها، احساس رضایتی است که یک مربی می تواند نسبت به شغلش داشته باشد. اگر شما به دنبال شغلی هستید که چنین احساسی را در شما ایجاد کند می توانید شغل مربیگری را انتخاب کنید.

استانداردهای حرفه ای جدید، برای مربیان خصوصی

  1. چگونه می توانم مربی خصوصی شوم؟

اولین قدمی که باید در این مسیر بردارید این است که، مهارت های لازم در این عرصه را کسب کنید. دومین مرحله این است که، گواهی های لازم نسبت به آن حیطه ای که قصد دارید فعالیت کنید را بدست آورید. برای دانستن جزئیات هر مرحله، لازم است که تحقیقاتی را نسبت به استانداردهای موجود در محل کسب و کار خود صورت دهید.

  1. چه زمانی می توانم در زمینه ی مربیگری خصوصی شروع به مطالعه کنم؟

هر زمانی که در کلاس های مربیگری شرکت کردید، می توانید هم از طریق اینترنت و هم از طریق نرم افزارهای مختلفی که بر روی تلفن همراه نصب می شوند، مطالعات لازم را انجام دهید. شما هم می توانید به صورت تئوری، هم از طریق دیدن کلیپ های آموزشی و انیمیشن، اطلاعات لازم در زمینه ی فیتنس و زیبایی اندام بدست آورید.

  1. در چه جاهایی می توانم به عنوان مربی خصوصی شروع به کار کنم؟

هنگامی که دوره های مربیگری را به پایان رساندید، معمولا دو گزینه ی شغلی وجود دارد که می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. اولین مورد این است که یک حقوق ثابت بدون در نظر گرفتن تعداد شاگردان از مدیر باشگاه و یا مرکز تناسب اندام دریافت کنید. دومین گزینه این است که، قسمتی از یک باشگاه را اجاره کنید و در آن شروع به فعالیت کنید. در این حالت شما کارفرمای خود هستید و افراد مستقیما شهریه ی کلاس را به شما پرداخت می کنند. در این حالت هر چه تعداد شاگردان و کلاس هایتان بیشتر باشد مطمئنا درآمد بیشتری خواهید داشت.البته در  ایران روش های دیگر درامدی برای مربیان وجود دارد که میتوانید اینجا مطالعه کنید.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۰

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۴دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۷۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۲۱دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۴۹۸دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۱۳دیدگاه

ارسال دیدگاه