چاق اما خوش اندام

چاق اما خوش اندام

تمام چیزی که شما نیاز دارید انجام دهید این است که ورزش کنید و خوش اندام باقی بمانید.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
4+

چاق اما خوش اندام: شما لازم نیست که همیشه وزن خود را کم کنید تا سالم باشید.

تمام چیزی که شما نیاز دارید انجام دهید این است که ورزش کنید و خوش اندام باقی بمانید. این ها تمام یافته های جنیفر کوک است، زمانی که او در حال تلاش برای یافتن مزیت های فیتنس هوازی از راحت ترین تمرینات ورزشی تا شدیدترین آن ها بر روی قلب و سلامت دستگاه گردش خون بود. کوک کشف کرد که افراد دارای اضافه وزن (BMI 40) (چاق ترین افراد) هنوز هم می توانند خوش اندام و سالم باشند به این صورت که مرتب ورزش کنند.

کوک بیان می کند:چاقی تنها مربوط به افرادی است که بدن سالم و خوش اندام ندارند. همه ی ما می دانیم زمانی که BMI و یا اضافه وزن ما به بیش از ۴۰ برسد خطر ابتلا به بیماری های قلبی نیز افزایش می یابد. بنابراین این مطالعه نشان داد که داشتن سطح تناسب اندام ایده آل هنوز هم مهم و کارآمد است و در واقع به اهمیت داشتن تناسب اندام تاکید فراوانی داشته است.”

طبق پیشنهاد کوک در مورد فعالیت های تمرینی و ورزشی، که به ۱۵۰ دقیقه ورزش در هفته تاکید می کند، افراد چاق می توانند به بهبود سلامت خود کمک کنند اگر چه که ممکن است کاهش وزن در این افراد به کندی صورت گیرد.

کوک و همکارانش بر روی یک سری از بیماران کانادایی در کلینیک های مختلف مربوط به مدیریت وزن، آزمایشاتی را انجام دادند. بر روی شرکت کنندگان این آزمایش، تست های کلینیکی مختلفی صورت گرفت به گونه ای که میزان قند خون افراد سنجیده شد و علاوه بر آن تست های مقاومتی آن ها نیز بر روی تردمیل انجام شد. در این حالت محققان توانستند که یک پایه و اساس کلی در مورد شرکت کنندگان پیدا کنند.

آن ها نتایج بدست آمده بعد از انجام برنامه های مربوط به مدیریت وزن را با اندازه های ثبت شده قبل از انجام آزمایشات را مورد مقایسه قرار دادند و توانستند تاثیر ورزش و تمرین را بر روی سلامت کلی افراد شرکت کننده، مشخص کنند.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۰

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۳دیدگاه

ارسال دیدگاه