تأثیر جادویی آنتی اکسیدان

تأثیر جادویی آنتی اکسیدان

تأثیر جادویی آنتی اکسیدان : آنتی اکسیدان ها انواع خاصی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنزیم‌ ها هستند
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+
زمان مطالعه: کمتر از 2 دقیقه

تأثیر جادویی آنتی اکسیدان : آنتی اکسیدان ها انواع خاصی از ویتامین‌ها، مواد معدنی و آنزیم‌ ها هستند که بدن را در برابر بیماری‌ ها و مشکلات سلامتی از قبیل سرطان، بیماری‌های قلبی عروقی، آرتروز و آب مروارید محافظت می‌ کنند.

اطلاع از آن برای پرورش اندام کارها بسیار با اهمیت است زیرا وزنه زدن باعث فعال شدن رادیکال‌ های آزاد و تخریب عضله می‌شود به نقل از منابع اینترنتی، بتا کاروتن، آسان ویتامین ث و ویتامین e، و نیز سلنیوم از جمله آنتی اکسیدان هایی هستند که بیشتر مورد مطالعه قرار می‌گیرند علی سلیمی از جمله آنتی اکسیدان های هستند که بیشتر مورد مطالعه قرار می‌گیرند.

بتا کاروتن بیشتر در مورد مواد غذایی از جمله پرتقال‌ های تیره رنگ و میوه‌ های زرد و قرمز رنگ از جمله هویج، سیب زمینی شیرین، هلو، کلم، کدو حلوایی، زرد آلو و طالبی یافت می‌شود. و مواد غذای سرشار از ویتامین ث نیز عبارتند از مرکبات شامل: گریپ فروت، پرتقال، توت فرنگی، گوجه فرنگی، سیب زمینی با پوست نارنگی فلفل رنگی و کیوی هستند.

در مورد ویتامین ای نیز بیشتر به خشکبار ، مغز میوه‌ های دانه دار، بادام ،گندم، روغن سبزیجات و تمام دانه‌ های غلات اشاره کرد. سلینیوم نیز اغلب در مواد غذایی دریایی،گوشت مرغ و فرآورده‌ های لبنی کم چربی و غلات یافت می‌شود.

در خصوص چگونگی تأثیر این ریز مغذی‌ ها بر بدن باید خاطرنشان کرد که اکسیده شدن دلیل اصلی تغییر رنگ یک سیب قاچ شده به رنگ قهوه‌ ای و یا علت فاسد شدن و بو گرفتن روغن سبزیجات است. فرایند اکسید شدن در نتیجه فعالیت مواد شیمیایی به نام بنیان‌های آزاد صورت می‌گیرد.

درست مانند سیب و روغن زمانی که این فرآیند در بدن رخ می‌دهد آغاز مشکلات است. شرایطی که در زیر بیان می‌شود می‌تواند منجر به ایجاد بنیان‌ های آزاد در بدن شود و یا بدن را در فضای حاوی این مواد قرار دهد.

این شرایط و این اتفاقات عبارتند از: تنفس کردن، شکسته شدن پروتئین‌ های خرد شده در بدن ، سیگار کشیدن، قرار گرفتن در معرض هوای آلوده و نیز پرتوهای فرا بنفش است. یک بدن سالم معمولاً این مواد شیمیایی مخرب را قبل از آسیب رساندن بدن از بین می‌برد. اگر سرعت تشکیل این بنیان‌ ها بیشتر از این شکسته شدن آن ها در بدن باشد این مواد به سلول ها و بافت آسیب می‌رساند.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۹۲دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۵دیدگاه

ارسال دیدگاه