تکرارهای سریع در برابر تکرارهای آهسته

تکرارهای سریع در برابر تکرارهای آهسته

فرضیه: انجام حرکات شکم با سرعتی آرام و کنترل شده اهمیت بالایی دارد برای ارتقا سایز و تفکیک
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

کدامیک برای تراشیدن عضلات شکم مناسب ترند؟ تکرارهای سریع یا تکرارهای آهسته

فرضیه: انجام حرکات شکم با سرعتی آرام و کنترل شده اهمیت بالایی دارد برای ارتقا سایز و تفکیک عضلات شکم. بدنسازان برای زمانی طولانی است که از حرکات آرام و کنترل شده استفاده می کنند برای افزایش زمان تحت فشار قرار گرفتن عضله و اطمینان یافتن از اینکه عضلات هدف کار اصلی را انجام دهند بدون تاب و حرکات اضافی بدن.

نظر مخالفین: در مقابل برخی معتقدند تکرارهای سریع تعداد بیشتری از فیبرهای عضلات را بکار می گیرد، از این رو در هنگام استفاده از تکرارهای سریع برای حرکات شکم هم این مسئله صدق می کند.

شواهد:

محققان در دانشگاه میوگل هرناندز (اسپانیا) فعالیت عضلانی را در عضلات راست شکمی، عضلات داخلی و خارجی پهلو و بخش پایینی عضلات پشت (عضلات راست کننده ستون فقرات) بررسی کردند. زمانی که افراد در اجرای کرانچ از سرعت متفاوتی در تکرارها استفاده می کردند، شامل ۴ ثانیه برای هر تکرا، ۲ ثانیه برای هر تکرار، ۱.۵ ثانیه برای هر تکرار و ۱ ثانیه برای هر تکرار، و با بیشترین سرعت ممکن (کمتر از ۱ ثانیه برای هر تکرار).

«همزمان با افزایش سرعت، فعالیت عضله در هر چهار گروه عضله مذکور افزایش یافت، بخصوص در عضلات خارجی پهلو».

«در سرعت آرام و کنترل شده، عضله خارجی پهلو باز هم در حرکت درگیر شد، ولی فعالیت عضلانی آن ها در سریع ترین تکرارها تا بیش از شش برابر افزایش یافت».

رای هیات منصفه: کرانچ با سرعت بالا

بنظر می آید که اجرای حرکت کرانچ با سریع ترین حالت ممکن به شما امکان می دهد تعداد بیشتری از فیبرهای عضلات این ناحیه را بکار بگیرید، بخصوص بخش خارجی پهلو، که کرانچ را نه تنها به حرکتی ارزشمند برای شکم بلکه به انتخابی مناسب برای پهلو ها هم بدل می کند.

تراشیدن شکم با کرانچ قدرتی

استفاده عملی:

در اجرای کرانچ و حرکات شکم، تکرارهای سریع را هم وارد کنید. ۱۰ تا ۱۵ تکرار اول از هر ست را با بیشترین سرعت ممکن اجرا کنید. وقتی عضلات شکم خسته شد، در انتهای ست از تکرارهای آرام و کنترل شده بهره بگیرید برای افزایش زمان تحت فشار قرار گرفتن عضله. استفاده از تکرارهای سریع همچنین نشان داده که باعث سوختن کالری بیشتری می شود، و از این طریق هم کمک می کند تا به تفکیک بیشتری در شکم دست یابید.

*

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه