باوری غلط برای شش تکه کردن شکم

باوری غلط برای شش تکه کردن شکم

 تکرارهای بی پایان برای شش تکه کردن شکم ! بدنسازی جزو معدود رشته‌های ورزشی است که مورد توجه بسیاری،
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
9+

 تکرارهای بی پایان برای شش تکه کردن شکم !

بدنسازی جزو معدود رشته‌های ورزشی است که مورد توجه بسیاری، اعم از افراد عادی یا ورزشکاران حرفه‌ای رشته‌های مختلف با نیازهای خاص است.

این میان هدف مشترک این افراد عموماً دست یافتن به ظاهری ایده‌آل و عضلانی است و این امر آنها را وادار کرده که به تبعیت از برنامه‌های تمرینی گوناگون که توسط مربیان مختلف با میزان تجربه و آگاهی علمی متفاوت طراحی شده بپردازند. دست یافتن به شکمی با عضلاتی تفکیک شده و یا به عبارت دیگر «شش تکه کردن شکم» خیلی‌ها را بر آن داشته که به‌طور ناآگاهانه از باوری کاملاً بی‌اساس در رابطه با تمرین‌های شکم پیروی کنند.

بسیاری هنوز برای از دست دادن چربی‌های ناحیه شکم و افزایش حجم این بخش به انجام حرکات کرانچ (دراز و نشست) یا سایر حرکات با صدها تکرار مشغولند. اغلب این افراد گرفتار یک یا هر دو باور غلط هستند که:

۱) چربی‌های انباشته در ناحیه شکم با انجام حرکات موضعی متمرکز در این بخش کاسته می‌شود. ۲) نحوه تمرین دادن عضلات شکم با سایر عضلات بدن متفاوت است.

تحلیلی علمی بر باوری غلط برای شش تکه کردن شکم

حقیقت این است که درست همانند سایر عضلات بدن عضلات ناحیه شکم نیز از اصول علمی تمرین‌های قدرتی تبعیت می‌کند. بسیاری از افراد بر این باور غلط تکیه می‌کنند که انجام حرکات با تعدادهای بالا منجر به کاهش چربی‌های ناحیه شکم می‌شود. برداشت‌های ناآگاهانه از نحوه کاستن چربی این است که اگر شما عضله‌ای را که زیر پوششی از چربی قرارگرفته با تکرارهای بالا تمرین دهید، چربی‌های آن بخش به مرور زمان از بین می‌رود و عضله متناسب می‌شود. برخلاف این باور عامیانه، حجم چربی‌های انباشته بر روی عضله خاص به هیچ عنوان تنها به شکل موضعی و با تمرینات قدرتی کاهش نمی‌یابد. اگر این گونه بود کسانی که زیاد آدامس می‌جوند باید همگی صورتی لاغر داشته باشند!

تفکر نادرست دیگری که اغلب با آن مواجه می‌شویم این است که برنامه تمرینی عضلات شکم باید به نوعی متفاوت از سایر عضلات بدن طراحی شود. بر اساس این تفکر، عضلات شکم را باید هر روز با تعدادهای بالا و بدون فشار وزنه‌های خارجی تمرین داد. یکی از دلایلی که بسیاری، از جمله بانوان، از انجام حرکت‌های شکم با وزنه ابا دارند، حجیم‌شدن عضلات شکم است. این گونه افراد خواستار سفت‌شدن عضلات(Toning) نه حجیم شدن عضلات هستند غافل از اینکه چنین مبحثی با عنوان «سفت شدن عضلات» وجود ندارد. عضله یا افزایش حجم پیدا می‌کند یا کاهش حجم و سایر تعابیر ارائه شده تجاری و علمی هستند.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه