خواص آناناس

خواص آناناس

یک میوه گرمسیری سرشار از آنزیم بروملین و آنتی اکسیدان ویتامین c می باشد که هر دوی این
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+
زمان مطالعه: کمتر از 2 دقیقه

افزودن آب آناناس و آناناس تازه به رژیم غذایی برای افزایش سلامتی بدن بسیار مناسب است.

یک میوه گرمسیری سرشار از آنزیم بروملین و آنتی اکسیدان ویتامین c می باشد که هر دوی این عوامل نقش مهمی در روند سلامتی بدن ایفا می‌کنند. زمانی که بدن تحت فشار تمرینی قرار می‌گیرد رادیکال های آزاد که مخرب هستند منتشر شده و در این حالت آنتی اکسیدان ها را با رادیکال های آزاد مقابله می پردازند.

بروملین

یک ماده ضد تورم طبیعی با خاصیت آرام‌ بخشی می‌باشد. همچنین موجب رفع خون مردگی و رگ به رگ شدگی می‌ شود و تورم و درد را کاهش می‌ دهند. این ماده همچنین می‌ تواند نشانه های روماتیسم را کاهش دهد. و تورم پس از عمل جراحی را از بین ببرند همچنین بروملین به رفع سوء هاضمه کمک بسیار می‌کنند آنزیمی که در آناناس های تازه وجود دارد موجب تجزیه پیوند آمینو اسید ها در پروتئین و دستیابی به یک گوارش مناسب میشود.

ویتامین c

این میوه سرشار از ویتامین c می باشد. ویتامین c یک آنتی اکسیدان شناخته شده می باشد که از بدن در مقابل مضرات اشعه های رادیکالی آزاد محافظت می کنند و سیستم ایمنی بدن را بهبود می بخشد کنند ویتامین c همچنین بافت های بدن را بازسازی و ترمیم می کند و اثر زخم ها را بهبود می بخشد.

آشنایی با ویتامین C

بدن از ویتامین c برای سوخت چربی و کلسترول، جذب آهن و سنتز آمینو اسید و کلاژن استفاده می کنند. کلاژن یکی دیگر از اصلی‌ترین واحدهای سازنده پوست غضروف و استخوان می باشد. حتماً می‌دانید که یکی از اساسی ترین مواردی که برای ساخت عضله خشک ترکیب، سوخت چربی و سنتز آمینو اسید میباشد. همچنین ویتامین c شدت سرماخوردگی و عفونت را کاهش میدهند. مطالعات اخیر نشان داده است که ویتامین c میزان ورم لثه و ویتامین های دوره ای را نیز کاهش می دهد.

انتخاب آناناس مناسب

در هنگام انتخاب یک آناناس تازه فقط از روی رنگ آن درباره میزان رسیده بودن آن تصمیم نگیرید. چندین نوع مختلف آناناس در بازار وجود دارد که رنگشان سبز تا طلایی متغیر است.

روش انتخاب آناناس رسیده بسیار ساده می باشد اجازه بدهید که بینی‌ تان این کار را انجام دهد آناناس های رسیده و شیرین و تازه بوی مطبوعی دارند. از آناناسهایی که بوی نامطبوعی دارند یا نقاط نرم سیاه رنگ دارند خودداری کنید آناناس های نرسیده را در خانه بگذارید که آنان در دمای طبیعی خانه برسد و قابل استفاده بشود این کار موجب شیرین شدن آناناس می‌شود.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۶دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه