پرسش و پاسخ سریع با ویلیام بوناک

پرسش و پاسخ سریع با ویلیام بوناک

ویلیام بوناک مردی است که در سال 2018 در مسابقات کلاسیک استرالیا قهرمان خواهد شد، چرا که او

امروز ما با بدنساز ویلیام بوناک (William Bonac) رو به رو شدیم تا از او در مورد روش آماده کردن خود برای مسابقات مستر المپیا سوالاتی بپرسیم.

 ویلیام بوناک مردی است اهل عمل

ویلیام بوناک مردی است که در سال ۲۰۱۸ در مسابقات کلاسیک استرالیا قهرمان خواهد شد، چرا که او در کلاس های آرنولد که در کلمبوس اوهیو برگزار می شد، در بهترین جایگاه قرار داشت. او در کشور غنا بزرگ شد و وزنه برداری را در سن ۳۰ سالگی آغاز کرد. طرفدارانش او را به نام “مرد پیروز” می شناسند. او قبل از اینکه به هلند نقل مکان کند، در استرالیا برای یافتن شغلی در زمینه ی بدنسازی زندگی می کرد. بوناک در سال ۲۰۱۲ برنامه ای در زمینه ی بدنسازی ارائه داد. از بهترین دستاوردهای او، می توان به مشهور ساختن کلاس های آرنولد ۲۰۱۸ در کلومبوس، کسب رتبه ی سوم در مسابقات مستر المپیا و کسب مقام دوم در مسابقات آرنولد کلاسیک اروپا در سال ۲۰۱۷ اشاره کرد. بوناک ۳۵ ساله، دارای قد ۱۷۵ سانتی متر و وزن ۱۰۶ کیلوگرم می باشد که اسپانسر او USN و مربی او Y3T می باشد.

ویلیام، راز موفقیت شما در پرورش اندام چیست؟

آموزش سخت و استفاده از مکمل های مناسب در زمان مناسب. زمانی که من به USN پیوستم تمریناتم بیشتر از قبل افزایش یافت، چون هدفم افزایش سرعت عمل در تمرینات بود. علاوه بر آن محصولات USN تمام چیزهایی که برای رشد و بازیابی بدنم نیاز داشت را فراهم نمود.

به ما در مورد روش استفاده از مکمل هایی که مصرف می کنید بگویید؟

من از آمینواسیدهای BCAA که جذب سریع دارند به همراه گلوتامین، صبح ها استفاده می کنم چرا که مانع شکستن عضلاتم می شود و علاوه بر آن سرعت بازسازی عضلات و بدنم را افزایش می دهم که اکثرا قبل و بعد از تمرین اتفاق می افتد.

آب گوجه فرنگی اولین چیزی است که صبح ها بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب می خورم، چرا که از این طریق مقدار زیادی از پروتئین بدنم را تامین می کنم.

قبل از اینکه وزنه ای بزنم کراتین آنابولیک به همراه BCAA و ویتاگروست استفاده می کنم. از این طریق، بدن خود را به عنوان بخشی از پروتکل تمرین، تقویت می کنم.

به نظر شما، بهترین کار برای کاهش چربی، قبل از مسابقات چیست؟

انجام تمرینات هوازی با معده ی خالی، وزنه برداری با وزنه های سبک در دوره های زمانی کوتاه تر و تغذیه ی سالم

بهترین فرمول پیش از تمرین چه چیزی است؟

خب – من فکر می کنم که همه ی آن ها عالی هستند. به نظر من تعداد آن ها خیلی زیاد است. هر ساله آن ها در حال تغییر هستند. هر بار که تمرینات جدیدی بر روی کار می آیند، نسبت به تمرینات قبلی حس بهتری به آدم می دهند.

چگونه از آسیب های ماهیچه ای خود جلوگیری می کنید و فرآیند آنابولیک را تغییر می دهید؟

به طور معمول بسیاری از ورزشکاران از محصولات خاص که منحصر به خودشان است استفاده می کنند. اما برای من شخصا کار آمدترین ترکیب، آمینوهای BCAA، کراتین آنابولیک و گلوتامین می باشد. در واقع این ترکیب آنچه که برای حفظ و ترمیم ماهیچه ها نیاز است را تامین می کند. علاوه بر این موارد من مطمئنم که در طول روز به اندازه ی کافی آب می نوشم، چرا که آب بین ۶۵ تا ۷۰ درصد از بدن انسان را تشکیل می دهد و جز فاکتورهای حیاتی برای رشد ماهیچه هاست.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۱۹

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۳دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۳دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۴۹دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۰۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۶۷دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۳۵۹دیدگاه

ثبت دیدگاه