دلایل استفاده از گیاه یربامیت در بدنسازی

دلایل استفاده از گیاه یربامیت در بدنسازی

بدنسازی و تمرین های مقاومتی مداوم آن، تاثیر مهم و قابل ملاحظه ای بر زندگی فرد دارد. گیاه یربامیت ارگانیک
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

گیاه یربامیت

بدنسازی و تمرین های مقاومتی مداوم آن، تاثیر مهم و قابل ملاحظه ای بر زندگی فرد دارد. گیاه یربامیت ارگانیک دارای مزیت ها و خواص سلامتی بسیاری می باشد، نوعی چای گیاهی است بدنسازان، کسانی که در زمینه ی ورزش سنگین کراس فیت فعالیت دارند و نیز وزنه برداران، نباید از اهمیت آن غافل شوند. قبل از اینکه اهمیت آن در سرتا سر جهان رواج یابد، ان قرن های زیادی برای درمان درد بدن و بهبود بخشیدن به آن، در آمریکای جنوبی استفاده می شده است.

دلایل استفاده از گیاه یربامیت در بدنسازی عبارتند از:

 1. ارزش غذایی

گیاهی مطلوب برای تامین مواد مغذی مناسب برای بدنمان، مانند پروتئین ها، چربی های مفید و ضروری، ویتامین ها، و مواد معدنی که به رشد مناسب بدن شما کمک کرده و با عملکردی مناسب، منجربه رژیمی درست و سالم می شود. برای داشتن یک رژیم متعادل، انواع مختلفی از غذاها همراه با وعده هایی غذایی مان استفاده می شوند.

این گروه حاوی ویتامین ها، مواد معدنی، و آنتی اکسیدان هایی است که منجر به بالا بودن ارزش غذایی آن می شوند. ویتامین ها و مواد معدنی موجود در یربامیت:

 • ویتامین هایA,B,C,E
 • کلسیم
 • آهن
 • منیزیم
 • فسفر
 • پتاسیم
 • سلنیم
 • سدیم
 • گوگرد و
 • روی می باشد.

کمبود هرکدام از ارزش های غذایی فوق، منجر به بروز مشکلات سلامتی و بهداشتی می شود. یربامیت، مکمل های ضروری برای بدن را تامین می کند.

 1. افزایش انرژی

یربامیت با استفاده ی موثر از کربوهیدرات ها به متابولیسم یا سوخت وساز بدن کمک می کند. وقتی که چربی ها سوزانده می شوند، کالری بیشتری در بدن ذخیری می گردد. آن با ذخیره ی انرژیتان، مانع از ذخیره شدن اسید لاکتیک در سلول های بدنتان می شود. در مقایسه با سایرمحرک ها، این گیاه، بهترین محرک برای تقویت انرژی متعادل است. نوشیدن مواد انرژی زای طبیعی، همانطور که قبلا استفاده شده، بهتر و مناسب تر است و مصرف نوشیدنی های انرژی زای رایج، تهدید بزرگی برای زندگی انسان می باشند، چون از مواد شیمیایی ساخته و تشکیل می شوند.

 1. قوی و نیرومند ساختن استخوان های بدن
 2. فقدان مواد معدنی و یون هایی مانند کلسیم، منیزیم، آهن، فسفر، منجر به ضعیف شدن استخوان ها می شود. گیاه یربامیت، می تواند با افزایش چگالی بدن شما، حتی بدون تمرین و ورزش، راه حل مناسبی برای تقویت استخوان هایتان باشد، به این دلیل که آن حاوی تمامی مواد معدنی و یون های مورد نیاز است. داشتن استخوان های قوی و نیرومند در بدنسازی بسیار مهم و ضروری است.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۱۸

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۴دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۷۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۲۱دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۴۹۸دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۱۳دیدگاه

ارسال دیدگاه