پرسش های پرورش اندام

پرسش های پرورش اندام

1 .آیا استفاده از استروئید سوستانون برای حجم موثر است؟ پاسخ: سوستانون ترکیبی از چند تستسترون می باشد که از
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+
زمان مطالعه: کمتر از 2 دقیقه

پرسش از شما پاسخ از مربی و داور پرورش اندام اکبر خزایی

  • آیا استفاده از استروئید سوستانون برای حجم موثر است؟

پاسخ: سوستانون ترکیبی از چند تستوسترون می باشد که از دسته داروهای استروئید و ممنوعه است و باعث افزایش حجم و وزن توام با احتباس آب، سدیم و املاح می شود که با در نظر گرفتن عوارض آن، توصیه نمی شود.

  • چرا مربیان عزیز در روزنامه وقتی از آن ها سؤال دارویی می شود جواب نمی دهند و می گویند استفاده نکنید؛ ولی برنامه خصوصی که پیش آن ها می روی بسیاری از داروها را پیشنهاد می دهند؟ بهتر است در روزنامه ها شفاف باشیم چون اگر جواب درست به ما ندهید با مراجعه به مربی های نا آگاه بیشتر متضرر می شویم؟

پاسخ: این پرسش را باید از افرادی بکنید که جواب شما را نمی دهند و در زمان اخذ برنامه های خصوصی، داروهای استروئیدی تجویز می کنند.

ورزشکار عزیز، اول باید دید که آیا هر کس که اسم مربی بر خود نهاده، واقعا مربی است یا خیر! مربیگری به اسم، هیکل بزرگ، قهرمانی و تجویز قرص و آمپول نیست.

متاسفانه در ایران باب شده که برخی ها که شغلی ندارند و بیکار می باشند با ثبت نام در باشگاه بدنسازی و گاها با حضور در کلاس های یک روزه و مصرف مقداری آمپول و قرص و پس از اندکی پف، اسم مربی بر خود می نهند و با ارائه برنامه های خصوصی و اخذ پول های گزاف و تهیه مکمل های به اصطلاح حرفه ای برای خود شغل دست و پا می کنند. در گذشته معمولا افرادی که شغل نداشتند با خرید اتومیبل و مسافر کشی برای خود شغل درست می کردند؛ ولی حال با تزریق آمپول! مربی برخی از قهرمانان حرفه ای آمریکا حتی در دسته سبک وزن ایران هم نمی توانند قهرمان شوند!

در ابتدا شما باید در انتخاب مربی دقت داشته باشید و از سوی دیگر، به نظر بنده، سرمربی هم که دارو برای ورزشکار تجویز می کند، اعلام نوع تجویز و بحث آن در روزنامه، کار صحیحی نمی باشد و بد آموزی دارد.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۸دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۵دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۳۲دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۹دیدگاه

ارسال دیدگاه