انتخاب پرسنل خوب برای باشگاه خود

انتخاب پرسنل خوب برای باشگاه بدنسازی

اول اینکه کارمند شما باید انگیزه مردمی برای انجام کار داشته باشد و حتی در طول زمان در
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

پرسنل خوب برای باشگاه خود

برای اینکه کارمندان در دراز مدت به طرز بهینه ای به کار خود ادامه دهد دو فاکتور را نیاز دارد.

اول اینکه کارمند شما باید انگیزه مردمی برای انجام کار داشته باشد و حتی در طول زمان در زمان تغییرات در روال زندگی شخصی اش هم تا حد امکان این انگیزه را حفظ کند. بر اساس تحقیقات به عمل آمده ۳۶ درصد کارمندان واقعا متعهد هستند و به صورت وفادارانه کار انجام می دهند.

اما بر اساس تقسیم بندی جک ولش (ریاست جنرال الکتریک) کارمندان را می توان به ۴ دسته تقسیم بندی کرد:

گروه اول:

افرادی که صلاحیت و انگیزه لازم را دارند. آن ها در کسب و کار شما فوق العاده هستند و می توانید در هر شرایطی روی آن ها حساب باز کنید.

گروه دوم:

افرادی که صلاحیت دارند اما کار باشگاه و هدف آن را از خودشان نمی دانند. کارشان را درست انجام می دهند اما ارزش و هدف باشگاه شما با هدف و رفتار آنها یکی نیست.

گروه سوم:

اینها کارمندانی هستند که مثبت اندیش هستند و انگیزه دارند. اما باید برای آموزش آن ها زمان صرف شود. و اگر آموزش ببینند می توانید به دسته ی اول یعنی کارمندان شایسته ارتقا پیدا کنند.

گروه چهارم:

چهارمین دسته نه انگیزه کافی دارند و نه صلاحیت.

انگیزه و صلاحیت پرسنل خوب برای باشگاه:

به نتیجه ای که از این دسته بندی می توانید درباب مدیریت باشگاه برسید این است که دسته ای از کارمندان شما که تجربه و تخصص دارند اما هدفشان با هدف کاری شما یکی نیست باعث مشکلات اصلی، سوء تفاهم ها و موارد منفی دیگر می شود. اگر در باشگاه خود از این قبیل کارمندان دارید آن ها را ترغیب کنید که به جایی بروند که انگیزه و تعهد لازم برای کارکردن آنجا را دارند.

اگر کارمندی دارید که در ابتدا کار خود را به نحو احسن انجام می داد، اما بر اثر ازدواج، یا مواد مخدر یا هر عامل خارجی دیگری تمرکز روی کار شما ندارد باید به او بگوئید که وقت رفتنش از باشگاه شما رسیده. البته قبل از اینکه اینقدر با صراحت او را اخراج کنید با او صحبت کنید تا به روند گذشته خودش برگردد.

توانایی پرسنل خوب برای باشگاه:

گاهی اوقات فردی را استخدام می کنید که در زمان استخدام کفایت انجام کار در باشگاه شما را ندارد اما با تلاش زیاد توان انجام کار شما را پیدا می کند، این فرد کارمند کار آمدی برای باشگاه شما خواهد شد.

در استخدام کارمندان دقت کنید، بیش از حد سخت گیر نباشید، اما فردی را استخدام کنید که مهارت، استعداد و توانایی انجام کارتان را دارد. چون در غیر این صورت بی کفایتی از مسئول استخدام خواهد بود.

اما اگر پس از طی مدتی به کارمندی که تجربه و تخصص لازم را ندارد به این نتیجه رسیدید که از عهده کار شما بر نمی آید و توانایی انجام کارتان را ندارد بدون تردید برای او جایگزینی پیدا کنید چرا که اگر کارمند بی کفایتی را نزد خود نگه دارید و به او حقوق بدهید، عملکرد کارمندان کارآمد خود را زیر سوال برده اید و آن ها را بی انگیزه خواهید کرد.

دو روش را برای برآورد عملکرد پرسنل خوب برای باشگاه در نظر بگیرید و آن ها را به عنوان کار عملی در برنامه کارهای ضروری تان قرار دهید.

۱- عملکرد کارمندان تان را بررسی کنید. اگر عملکرد ضعیفی دارند دلیل آن نداشتن انگیزه است یا نداشتن صلاحیت انجام آن کار؟

۲- آیا تمام کارمندان تان به اهداف و ارزش های باشگاه شما متعهد هستند و موفقیت آن را می خواهند، اگر جواب شما منفی است راه حلی برای آن پیدا کنید.

در خاتمه باید بگوئیم که یکی از وظایف اصلی مدیر برجسته حمایت و تشویق کارمندان شایسته و راه ندادن افراد ضعیف درون تیم کارمندان است تا انگیزه کارمندان شایسته برای انجام کارها به نحو احسن حفظ شود.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۱۷

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۳دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۲۶دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۵دیدگاه

ارسال دیدگاه

2 دیدگاه در “انتخاب پرسنل خوب برای باشگاه بدنسازی

  1. Avatar
    1. اصغر مرادی

ارسال دیدگاه