برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

منو
برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

فهرست مطالب

پرسش و پاسخ

  • لطفا در مورد محصول مکملی NO – Pack سل کور توضیح دهید. سل کور، پمپاژ خون و ضربان قلب را بالا می برد و به خاطر این، اگر مشکل فشار خون و نبض و بیماری های عروقی یا قلبی دارید. استفاده نکنید.

نکات ایمنی آن که در لیبل آن حک شده را به دقت بخوانید و زیر نظر یک مربی با تجربه با پزشک، مبادرت به مصرف آن کنید.

پاسخ: محصول No – Pack یک پمپاژ خون و پمپاژ اکسیژن به عضلات می باشد که شرکت سل کور، در طراحی و لیبل آن، تمام نکات ایمنی و حرفه ای را رعایت کرده و شامل ۳۰ یک پودری جداگانه می باشد که هر یک آن را نیم ساعت قبل از تمرین باز کرده و با آب مخلوط می کنید و میل می فرمایید.

  • من یک ورزشکار هستم که در رده قهرمانی چندین بار مسابقه داده ام. ولی هنوز نمی دانم برای آب گیری، با مقدار مصرف آب در روزهای پایانی چه کار کنم. چون همیشه اشتباه می کنم و نمی توانم با بدن شاداب شرکت کنم.

پاسخ: مقوله مصرف آب در طی آماده سازی، بسیار مهم می باشد. شما حتما باید روزانه ۳ وعده ۵/۱ لیتری آب مصرف کنید تا در جذب مواد و دفع آن و چربی سوزی و عضله سازی و دمای بدن وحجم عضله، دچار اشکال نشوید. ولی در مورد هفته پایانی، هر مربی، دستور کاری خود را دارد. ولی من توصیه می کنم که شما از اول رژیم باید از خوردن هرگونه موادی که در احتباس آب زیر پوستی نقش دارند پرهیز کرده و در روزهای پایانی، آب را بی مورد قطع نکنید.

قطعی آب معنی ندارد؛ مگر این که مشکل اضافه وزن داشته باشید؛ آن هم به صورت هرمی کم می شود ولی قطع نمی شود و فراموش نکنید که یک سوم عضله را آب تشکیل می دهد. اگر آب گیری می کنید می توانید از موارد طبیعی آن مثل عرق خارشتر و کاستین و یا نزدیک به مسابقه از سونا خشک استفاده کنید. در زمان آنهایی که آب را به خاطر وزن کم می کنند بعد از وزن کشی باید کم کم آزاد کنند. در ضمن موارد دیگری مثل تمرینات هوازی و دستگاه ها به صورت پر فشار و سیستم های پر تکرار و پوشیدن لباس گرم نخی و مصرف بیش از حد آب نیز به شما کمک می کند. مهمتر از همه این که شما بتوانید تعادل «سدیم و پتاسیم» را به هم بریزید ولی در آخر اشتباه نکنید. شما حتما باید توسط یک فرد مجرب رویت شوید تا احیانا به کلیه ها و تخریب عضله، صدمه نزنید. آب های مینرال و مقطر و آب معدنی با املاح از همه بهترند.

  • من یک کشتی گیر هستم. از لحاظ قدرت در شرایط مطلوبی هستم ولی از لحاظ استقامت و تنقس همیشه دچار مشکل می شوم لطفا راهنمایی کنید و اگر می شود چند مکمل خوب برای ریکاوری استقامت و تنفس و یک برنامه تمرینی مناسب بدهید؟

پاسخ: من بیوگرافی کامل شما را ندارم؛ ولی فراموش نکنید که تمرینات استقامتی و تمرینی قدرتی با هم متناسب و سازگار می باشد. برای ایجاد توازن بهتر است که اول، تمرینات استقامتی و تعداد بالا و تمرینات هوازی مثل «تردمیل، دوچرخه و الپتیکال» در این زمینه برای شما مفید می باشد. بعد از این که استقامت و تنفس شما خوب شد و مشکلات قلبی مثل ضربان قلب و فشار خون شما نرمال شد، کم کم به رکوردها اضافه کنید و از تکرار و ست ها کم کنید.

بهترین مکمل ها برای افزایش استقامت شما کراتین ATP، پودرهای ریکاوری مثل اینتروال، نوشابه های انرژی زا و پمپاژهای خون و اکسیژن و آرژنین می باشد. از مولتی ویتامین ها و مینرال نیز غافل نباشید و تمرینات منظم استقامتی و قدرتی خود را حتما به یک مربی خوب واگذار کنید تا برای شما طراحی کند. در ضمن همراه تمرینات استقامتی و هوازی، مایعات زیادی بنوشید.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درج آگهی بدنسازی

حداکثر 10 عکس مجاز می باشد