فهرست مطالب

رژیمی برای افزایش وزن

آیا شما خیلی مشتاق هستید که وزن تان را اضافه کنید اما نمی توانید که حتی یک کبلوگرم اضافه کنید؟ در زیر به مواردی اشاره شده است که طبق آن ها شما می توانید ماهیچه های خود را بزرگتر و ورزیده تر کنید و در عین حال اضافه وزن نیز داشته باشید.

اکثر ورزشکاران خیلی راغبند تا کمر باریک تری داشته باشند که معمولا برای رسیدن به این هدف رژیم های غذایی خاصی را دنبال می کنند. در مقابل این افراد، کسانی وجود دارند که دوست دارند وزن شان را بیشتر کنند و برخلاف تصور عموم این کار سخت می باشد. در بسیاری از موارد افرادی وجود دارند که تمرینات بسیاری را انجام می دهند اما غذای کافی نمی خورند تا بتوانند ماهیچه های خود را شکل دهند. اگر این موارد در مورد شما صدق می کند حتما موارد زیر را مطالعه کنید.

  • به دلیل اصلی دقت کنید.

طبق گفته ی تراویس استفان، موسس workoutbox: این مسئله بسیار ساده است. شما باید به میزان انرژی مصرفی روزانه ی خود و میزان غذایی که در هر روز می خورید دقت کنید و سعی کنید یک تعادلی بین آن ها ایجاد کنید. ممکن است غذاهای درستی را مصرف می کنید اما نه به اندازه ی کافی که موجب رشد و اضافه وزن شما شود. این کار نیاز به هیچ استراتژی خاصی ندارد. اگرچه که مکمل ها خوب هستند اما اگر غذای مناسب بخورید نیازی به استفاده از مکمل ها نخواهید داشت. اگر شما نسبت به آنچه که می خورید آگاه باشید مطمئنا شانس با شما یاری خواهد کرد. شما باید بر غذاهایی تمرکز کنید که هم از لحاظ کالری متناسب با بدن شما باشد و هم دارای مواد مغذی کافی باشند.

  • هر چیزی را به طور مداوم مصرف کنید.

اگر تمام جوانب بدنسازی و فیتنس را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که تداوم، کلید اصلی اضافه کردن وزن در هر اندازه ای که خواستید می باشد. به منظور انجام چنین کاری به بهترین شکل باید یک تمرین متناسب با رژیم غذایی خود که حاوی کالری، پروتئین، کربوهیدرات و چربی است را دنبال کنید. هر چقدر که شما بتوانید تداوم در بین این موارد ایجاد کنید شما یک جریان افزایش وزن ایده آلی را خواهید داشت. به عنوان مثال اگر شما یک سینه ی مرغ را به همراه دو تکه نان گندم و سبزیجات را در هر روز مصرف می کردید اکنون یک مقداری به سینه مرغ و نان مصرفی خود اضافه کنید. اگر شما تاثیرات این کار را مشاهده کنید متوجه خواهید شد که چه موقع و در کجا غذاهای بیشتری را مصرف کنید.

  • آنچه که برای شما مناسب است را انجام دهید.

افراد مختلف اولویت های مختلفی نیز دارند و هر کدام به روش های مختلفی وزن خود را افزایش می دهند. جاستین کلین در این باره می گوید غذاهایی که شما مصرف می کنید می بایست بر اساس اولویت هایتان باشند. بعضی از افراد فقط با خوردن گوشت سفید وزن خود را اضافه می کنند در حالی که بعضی دیگر تنها به خوردن گوشت قرمز متکی هستند. چندین روش برای تهیه ی یک رژیم غذایی سالم وجود دارد اما همانطور که می دانید شما مجبور نیستید که از غذاها و مکمل هایی که از آن ها متنفر هستید استفاده کنید. اگر غذایی که مصرف می کنید کاملا مغذی باشد و به اندازه ی کافی کالری داشته باشد و در نهایت از خوردن آن لذت می برید پس مطمئنا آن را برای همیشه ادامه خواهید داد.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۱۵

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه