نقش مکمل ارژنین بر بدن ما چگونه است؟

نقش مکمل ارژنین بر بدن ما چگونه است؟

ارژنین یکی از آمینواسیدهای ضروری شرطی به شمار می آید ( یعنی گاهی دریافت آن از طریق رژیم
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

ارژنین  استقامت را در مردانی که سابقه تمرین ندارند تقویت می­کند.

در زمینه مکمل نتایج آخرین تحقیقات بدنسازی

ارژنین یکی از آمینواسیدهای ضروری شرطی به شمار می آید ( یعنی گاهی دریافت آن از طریق رژیم غذایی ضرورت دارد) که ترشح هورمون رشد و تولید نیتریک اکسید را کرده و بر متابولیسم اثرگذار است. در حالی که نیتریک اکسید بهبود کنترل جریان خون را بر عهده دارد. آرژینین همچنین می­تواند به افزایش استقامت کمک کند از طریق بهبود کنترل جریان خون.

مطالعه ­ای در ایران بر روی بازیکنان فوتبال نشان داد مصرف مکمل آرژینین (شامل ۲ گرم آرژینین برای ۴۵ روز) اکسیژن مصرفی بیشینه را تا حدود هشت درصد افزایش داد ( که شاخص مهمی در ظرفیت قلبی عروقی به شمار می­ آید) در مقایسه با گروهی که ترکیب بی­اثر دریافت کرده بودند.

این مکمل می­تواند از طریق بهبود کنترل جریان خون، افزایش ترشح هورمون رشد و ارتقای عملکرد لایه اندوتلیال عروق خونی (سلول های لایه داخلی عروق خونی) عمل کند. در این مطالعه اثری بر توده بدون چربی یا مقدار چربی  بدن در نتیجه مصرف آرژینین مشاهده نشد.

در ستایش کراتین!

مکمل های ورزشی می ­آیند و می­روند، ولی کراتین مونوهیدرات همه آزمون ها را پشت سرگذاشته و جایگاه محکمی برای خود ساخته. گزارشی که از سوی انجمن بین­المللی تغذیه ورزشی ارائه شده به این جمع بندی رسیده که کراتین ظرفیت تمرین پر شدت را افزایش می­دهد، توده عضلانی و قدرت را در طول تمرین تقویت کرده، ذخیره سازی گلیکوژن را ارتقاء می دهد، ریکاوری را تسریع کرده و تحمل فرد نسبت به تمرین را بهبود می­دهد.

مطالعات پزشکی نشان داده مصرف مکمل های کراتین از آسیب دیدگی اجتناب می­کند، کنترل دمای بدن را بهبود می­دهد، باز توانی پس از آسیب نخاع و تداخلات ضربان قلب را در پی دارد. بیش از ۱۰۰۰ مطالعه نشان داده کراتین مونوهیدرات مکمل بی­خطر و مؤثری است برای بزرگسالان و جوانان دارد.

*

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۱۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۶۰۰دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۵دیدگاه

ارسال دیدگاه