معرفی یک مکمل معجون عضله ساز

معرفی یک مکمل معجون عضله ساز

مطمئناً به این موضوع واقف هستید که گنجاندن پروتئین وی ایزوله (WPI) در رژیم مکمل های غذایی مصرفی،

با  معجون «پروتئین وی ایزوله، کراتین مونوهیدرات و عسل» عضلات را سیراب از مواد مغذی کنید.

مطمئناً به این موضوع واقف هستید که گنجاندن پروتئین وی ایزوله (WPI) در رژیم مکمل های غذایی مصرفی، عامل کلیدی جهت کسب حجم عضلانی لخم و با کیفیت به حساب می ­آید. این پروتئین با ارزش با تأمین نمودن طیف وسیعی از اسیدهای آمینه، آنابولیسم (رشد و پرورش ماهیچه)، تقویت سیستم ایمنی و کمک به فرآیند چربی سوزی را برعهده خواهد داشت.

اما در مورد کراتین باید بگوییم که مدارک علمی گسترده ­ای تأثیر کراتین را بر روی کسب عضلانی جدید و تقویت چشمگیر قدرت و توان به اثبات رسانده است. اول این که کراتین، فسفو کراتین را در عضله افزایش داده که باعث تولیدATP (انرژی) بیشتر شده و در نهایت فرد را قادر خواهد ساخت که جلسه تمرینی را با اقتدار بیشتری به اتمام برساند. دوم این که باعث افزایش هایپرتروفی (رشد عضلانی) در عضلات اسکلتی و سنتز (ساخت) پروتئین می­ شود و همچنین، مصرف کراتین پس از تمرین باعث کاهش سطح میوستاتین (هورمونی که رشد ماهیچه را بلوک می­ کند) شده و سطح هورمون شبه انسولین (IGF-1) را بهبود می­ بخشد و از این رو با ۲ مسیر قوی، رشد عضلانی را تدارک خواهد دید.

حالا نوبت به بررسی عسل می­ رسد. عسل یک کربوهیدرات محسوب شده که دارای مقادیر متعادلی از گلوکز و فروکتوز می­ باشد و در مطالعات اخیر دانشمندان نشان داده شده که مصرف عسل با پروتئین وی، سطح گلوکوز خون را بیشتر از مصرف مالتودکسترین (یکی از مشتقات اصلاح شده نشاسته) افزایش می­ دهد. وجود این موضوع منتهی به ترشح قوی هورمون انسولین می­ شود.

انسولین؛ دوست یا دشمن بدنسازان؟!

  • تحقیق: بررسی­ های محققین استرالیایی نشان داده که اگر فرد بدنساز پودر پروتئین وی را با کراتین و کربوهیدرات – همانند عسل – میکس کرده و بلافاصله پس از یک جلسه تمرینی پرشدت و پرحجم مصرف نماید شانس بسیار بالاتری جهت دستیابی به توده لخم (بدون بافت چربی) و عضلاتی قوی و نیرومند خواهد داشت. البته باید به این نکته بسیار مهم توجه داشته باشید که اگر قصد ترکیب کراتین منوهیدرات با پروتئین وی را دارید حتماً دوره بارگیری این نوع کراتین را پشت سر گذاشته تا اثرات سازنده ­اش در روزهای آتی محسوس ­تر شود.
  • دز مصرف ایده ­آل ترکیب پروتئین وی، کراتین و عسل:

باید این معجون عضله ساز را با ۲۰ الی ۴۰ گرم پروتئین وی ایزوله، میزان ۳ الی ۵ گرم کراتین مونوهیدرات (روز پنجم پس از اتمام دوره بارگیری) و ۳۵ گرم عسل با درجه خلوص بالا مسلح کرده و به تناوب، به محض بلند شدن از خواب، در زمان­ های ۳۰ دقیقه قبل از تمرین و همچنین بلافاصله پس از تمرین مصرف نمایید.

*

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۱دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۳دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۴۳دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۴۹۲دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۶۳دیدگاه
تغذیه قبل وبعد تمرین بدنسازی
قبل و بعد از تمرین بدنسازی چه ...
 
۳۵۳دیدگاه

ثبت دیدگاه