تأثیر حرکات درست بدنسازی بر رشد عضلات

تأثیر حرکات درست بدنسازی بر رشد عضلات

-شما تأکید زیادی برای تکنیک محکم اجرای حرکات دارید. اگر کسی با شما بحث کند در این مورد
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
1+

دقایقی با اریک بروسر؛ کارشناس علوم بدنسازی (تأثیر حرکات درست بدنسازی)

-شما تأکید زیادی برای تکنیک محکم اجرای حرکات دارید. اگر کسی با شما بحث کند در این مورد که برخی از حجیم ترین بدنسازان دنیا، مثل رونی کلمن، برنچ  وارن، جی کالتر، و جانی جکسون، همگی فرم اجرای خیلی بی قاعده ­ای داشتند در اغلب حرکات، چه جوابی خواهید داشت ؟

تأثیر حرکات درست

اریک بروسر : “در ابتدا اجازه دهید بگویم، کافیست به آن ها نگاه کنید! چطور می­توانم به نتایجی که کسب کردند ایراد بگیرم؟ اسامی که نام بردید در مجموع ۱۲ عنوان قهرمانی مسترالمپیا، شش قهرمانی آرنولد کلاسیک، و چندین قهرمانی در رده حرفه ­ای IFBB را در کارنامه خود دارند ! اما، در کنار همه فاکتورهای مشخص دیگر (محل ژنتیک برتر، داروهای تقویت کننده عملکرد ورزشی، نظم و جدیت بسیار)، آیا آن ها به رشد عضلانی باورنکردنی خود بخاطر تکنیک های وزنه زدنی که “با فرم کتابی” اجرای حرکات فاصله دارد، دست یافتند؟ آیا هر یک از این قهرمانان اگر تنها از فرم محکم اجرا در تمرین خود استفاده می­کردند، می­توانستند حتی پیشرفت بیشتری داشته باشند ؟

فکر می­کنم یکی از مهمترین کلیدها برای موفقیت در بدنسازی این است که اعتقاد کامل و تمام عیاری داشته باشید به دیدگاهی که دارید. اگر واقعاً باور داشته باشید که شیوه شما بهترین نتیجه را دارد و بدون شک به کسب نتایج مورد نظرتان ختم خواهد شد، قدم های زیادی را در بازی خود طی کرده اید. و مردانی که به آن ها اشاره کردید بارها در مصاحبه گفته­ اند که نمی توانستند شیوه تمرین دیگری را تصور کنند. همه آن ها تأکید کرده ­اند اگر تلاش می­کردند محکم تر و آهسته تر تمرین کنند، در مقایسه با شیوه انفجاری و بالستیک که استفاده می­کردند، نمی­ توانستند به آن اندازه حجیم شوند. از دیدگاه روانشناسی شاید این واقعیت داشته باشد، چون همانطور که ذکر کردم، اعتقاد افراد نقش زیادی در نتایج آن ها دارد. اما، اگر در روزهای ابتدایی که تحت تأثیر و راهنمایی کسی بودند، به آن ها یاد می داد با فرم بسیار محکمی تمرین کنند، و آن ها هم همان کار را می­کردند و به آن باور داشتند، شخصاً فکر می­کنم می­توانستند به همان میزان رشد و حتی بیشتر دست یابند. لازم به ذکر نیست که رونی و برنچ با آسیب های جدی در طول حرفه خود مواجه شدند، که برایشان مشکل ساز شد (و حتی شاید آن ها را وادار کرد به کناره گیری زود هنگام از صحنه رقابت).

بهترین شیوه برای اغلب افراد، تکنیک اجرای بسیار محکم است که تأثیر حرکات کاملا دیده می شد. و همچنین تمرکز کامل بر تحریک محض عضله هدف. تقلب تنها باید برای اجرای دو یا سه تکرار اضافی اجرا شود (خصوصاً با تأکید بر بخش اکسنتریک تکرارها، که نقش کلیدی در رشد دارد) پس از اینکه دیگر نتوانید حرکت را در دامنه کامل و فرم خوبی اجرا کنید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه