فهرست مطالب

دقایقی با اریک بروسر؛ کارشناس علوم بدنسازی (تأثیر حرکات درست بدنسازی)

-شما تأکید زیادی برای تکنیک محکم اجرای حرکات دارید. اگر کسی با شما بحث کند در این مورد که برخی از حجیم ترین بدنسازان دنیا، مثل رونی کلمن، برنچ  وارن، جی کالتر، و جانی جکسون، همگی فرم اجرای خیلی بی قاعده ­ای داشتند در اغلب حرکات، چه جوابی خواهید داشت ؟

تأثیر حرکات درست

اریک بروسر : “در ابتدا اجازه دهید بگویم، کافیست به آن ها نگاه کنید! چطور می­توانم به نتایجی که کسب کردند ایراد بگیرم؟ اسامی که نام بردید در مجموع ۱۲ عنوان قهرمانی مسترالمپیا، شش قهرمانی آرنولد کلاسیک، و چندین قهرمانی در رده حرفه ­ای IFBB را در کارنامه خود دارند ! اما، در کنار همه فاکتورهای مشخص دیگر (محل ژنتیک برتر، داروهای تقویت کننده عملکرد ورزشی، نظم و جدیت بسیار)، آیا آن ها به رشد عضلانی باورنکردنی خود بخاطر تکنیک های وزنه زدنی که “با فرم کتابی” اجرای حرکات فاصله دارد، دست یافتند؟ آیا هر یک از این قهرمانان اگر تنها از فرم محکم اجرا در تمرین خود استفاده می­کردند، می­توانستند حتی پیشرفت بیشتری داشته باشند ؟

فکر می­کنم یکی از مهمترین کلیدها برای موفقیت در بدنسازی این است که اعتقاد کامل و تمام عیاری داشته باشید به دیدگاهی که دارید. اگر واقعاً باور داشته باشید که شیوه شما بهترین نتیجه را دارد و بدون شک به کسب نتایج مورد نظرتان ختم خواهد شد، قدم های زیادی را در بازی خود طی کرده اید. و مردانی که به آن ها اشاره کردید بارها در مصاحبه گفته­ اند که نمی توانستند شیوه تمرین دیگری را تصور کنند. همه آن ها تأکید کرده ­اند اگر تلاش می­کردند محکم تر و آهسته تر تمرین کنند، در مقایسه با شیوه انفجاری و بالستیک که استفاده می­کردند، نمی­ توانستند به آن اندازه حجیم شوند. از دیدگاه روانشناسی شاید این واقعیت داشته باشد، چون همانطور که ذکر کردم، اعتقاد افراد نقش زیادی در نتایج آن ها دارد. اما، اگر در روزهای ابتدایی که تحت تأثیر و راهنمایی کسی بودند، به آن ها یاد می داد با فرم بسیار محکمی تمرین کنند، و آن ها هم همان کار را می­کردند و به آن باور داشتند، شخصاً فکر می­کنم می­توانستند به همان میزان رشد و حتی بیشتر دست یابند. لازم به ذکر نیست که رونی و برنچ با آسیب های جدی در طول حرفه خود مواجه شدند، که برایشان مشکل ساز شد (و حتی شاید آن ها را وادار کرد به کناره گیری زود هنگام از صحنه رقابت).

بهترین شیوه برای اغلب افراد، تکنیک اجرای بسیار محکم است که تأثیر حرکات کاملا دیده می شد. و همچنین تمرکز کامل بر تحریک محض عضله هدف. تقلب تنها باید برای اجرای دو یا سه تکرار اضافی اجرا شود (خصوصاً با تأکید بر بخش اکسنتریک تکرارها، که نقش کلیدی در رشد دارد) پس از اینکه دیگر نتوانید حرکت را در دامنه کامل و فرم خوبی اجرا کنید.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه