مشخصات یک یار تمرینی درباشگاه بدنسازی

مشخصات یک یار تمرینی در باشگاه بدنسازی

ناتان دی آشا بدنساز جوان و خوش استیل اهل انگلیس در این مقاله به یک پرسش مهم درباره
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
2+

یار تمرینی ؛ اصل مهم وفاداری است!

نشانه ­های یک یار تمرینی خوب از زبان ناتان آشا

ناتان دی آشا بدنساز جوان و خوش استیل اهل انگلیس در این مقاله به یک پرسش مهم درباره ویژگی­ های یک یار تمرینی پاسخ می ­دهد: چه چیزی یک یار تمرینی خوب را می سازد.

من همیشه یک یار تمرین داشته ­ام. یک یار تمرینی ما را وادار می­کند که حتی در زمان ­هایی که ترجیح می­دهید توقف کنید، فشار بیشتری را به خودتان بیاورید. همچنین آن ها باعث می­شوند که  جلسه تمرینی شما، راحت ­تر طی شود: اگر شما بخواهید ۲۰ صفحه وزنه را بر روی دستگاه پرس پا سوار کنید، باید تمام روز در باشگاه بمانید!

یک یار تمرینی خوب تمام توانش را برای شما می­گذارد و قابل تکیه است. اگر شما با کسی در باشگاه باشید که با ۱۰۰ درصد تلاشش تمرین می­کند، شما نیز همین ۱۰۰ درصد را برای تمرین­تان می­گذارید.

چون اگر شما ابتکار را نکنید، او آنقدر سر شما داد می­زند تا کار را به آن سطح برسانید این مهم است که وقتی می­گوید برای تمرین به باشگاه می ­آید، در همان موقع حاضر شود هیچ چیز بدتر از این نیست که تمرین کردن با کسی را قبول کنید، یک برنامه زمانی را بچینید، هیجان زده شوید و آماده تمرین شوید، ولی او ۳۰ دقیقه دیر به باشگاه برسد. من در بیشتر وقت­ ها در طول روز تمرین می­کنم و چون بیشتر مردم در بین ساعت­ های ۹ تا ۱۷ سر کار هستند، پس پیدا کردن چنین فردی برای من دشوار است.

همچنین در سطحی که من هستم، به کسی نیاز دارم که حاضر باشد همراه من با من تمرین کند. اگر من با کسی که در مسابقه­ ها رقابت دارد تمرین کنم، ممکن است که او بخواهد بر روی ناحیه خاص پشت یا پاها تمرکز ییشتری داشته باشد و این می­تواند برنامه من را بهم بریزد. به همین خاطر هم من ترجیح می­دهم کسی را پیدا کنم که عاشق تمرین­ های سنگین باشد، ولی در مسابقه­ ای شرکت نکند و با تمرین کردن به میل من مشکلی را نداشته باشد.

وقتی که من ۱۹ ساله بودم، مردی به نام درن اسمیت به شروع من در بدنسازی کمک کرد. من و او به همراه ۵ ـ ۴ نفر دیگر به مدت ۲ سال در باشگاه خودش تمرین می­ کردیم. مردم می­گویند که شما نمی­توانید با گروه ­های ۷- ۶ نفری تمرین کنید، ولی اگر شما همه تلاش­تان را بگذارید و این را با نهایت وجود بخواهید، می توانید هر طوری که بخواهید تمرین کنید.

من بعد از این هم به مدت ۲ سال و نیم با ۲ برادر تمرین می کردم و بعد هم با استیون جول آشنا شدم. ما به مدت ۹- ۸ سال با همدیگر تمرین کرده ­ایم و هر وقتی که من به خانه ­ام در لیورپول برمی ­گردم، باز هم با هم تمرین می­کنیم. در طول این زمان، او شاید ۵- ۴ جلسه تمرین را از دست داده باشد. استیون یکی از افرادی است که می­ تواند بسیاری از حرفه­ ای­ های بریتانیا را در جیب خودش بگذارد، ولی علاقه ­ای به رقابت ندارد. او عاشق تمرین کردن است و اگر من بخواهم ساعت ۴:۳۰ دقیقه صبح تمرین کنم، او هم در آنجا حاضر خواهد بود!

من در کویت با افراد بزرگی مثل رولی وینکلار و بیگ رامی تمرین کرده ­ام، ولی فردی به نام کیمو، یار تمرینی اصلی من در آنجاست. بسیاری از افراد هر چند هفته یک یار تمرینی­شان را عوض می­کنند، ولی من به طور معمول با قدیمی­ ها باقی می ­مانم. یار تمرینی خوب نادر است و به همین خاطر اگر من چنین کسی را پیدا کنم، ما به طور معمول سال­ها در کنار هم می­ مانیم.

*

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۳دیدگاه

ارسال دیدگاه