روش ساخت عضله­ های باسن و سرینی قوی­تر

روش ساخت عضله­ های باسن و سرینی قوی­تر

حرکت­ های بسیار کمی وجود دارد که بتواند مثل فرو کردن لگن،بر روی افزایش قدرت پایین ­تنه و
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

جنگ با مقاومت!

با استفاده از حرکت فرو کردن لگن با کش، برای ساختن عضله های باسن و سرینی قوی، قدرت دامنه حرکتی فعال لگن را افزایش بدهید.

حرکت­ های بسیار کمی وجود دارد که بتواند مثل فرو کردن لگن، بر روی افزایش قدرت پایین ­تنه (عضله های باسن) و بهبود نیروی رانش لگن کار کنند. این یعنی اضافه­ کردن این حرکت به برنامه تمرینی­ تان می­توانند به معنی قوی­تر شدن در اسکوات و ددلیفت باشد.

حتی اگر شما همین الان هم به صورت دیوانه­ واری در حرکت فرو کردن لگن مهارت دارید، فقط تغییر حالت مقاومت، مثل استفاده کردن از کش مقاومتی، می­تواند فایده­ های جدیدی را برای شما فراهم کند. در این مورد، نتیجه کار شما بهبود دامنه حرکتی و بازده حرکت است. بله، اجرای این حرکت با وزنه­ های سنگین باعث افزایش قدرت و حجم عضله­ های باسن می­شود، ولی وقتی که به سراغ وزنه­ های بیش از حد سنگینی بروید، این می­تواند به حالت اجرای نامناسب منجر شود که احتمال آسیب ­ دیدگی و انتقال پیدا نکردن فایده­ های تمرینی آن به حرکت­ های دیگر را درپی خواهد داشت.

وقتی که شما با استفاده از کش مقاومتی دیگر نمی خواهید یک هالتر سنگین را بر روی لگن­تان بگذارید، این نه تنها کار را برای شما آسان­تر می­کند، بلکه در اینجا مقاومت به جای اینکه فقط در بخش بالایی یا پایینی وجود داشته باشد، در تمام دامنه حرکتی حاضر است. این یعنی بدن شما در تمام طول حرکت باید در برابر این مقاومت بجنگد، که بدن شما را مجبور می­کند تا با محکم نگه داشتن همه چیز در یک خط صاف، به این حرکت محرک جدید واکنش نشان بدهد. چنین کاری نه تنها دامنه حرکتی فعال جدیدی می­رساند. به هر حال، هر کاری با تمرین بهتر انجام می­شود.

پس برای به دست آوردن عضله­ های لگن و سرینی قوی­تر و بهتر شدن در بسیاری از حرکت­های قدرتی در این حرکت استاد شوید.

روش اجرای حرکت فرو کردن لگن با کش برای ساختن عضله های باسن و سرینی

  1. یک کش مقاومتی را بردارید و هر سر آن را به دور یک دمبل (هر چه سنگین­ تر، بهتر) ببندید. البته شما می­توانید دو سر این کش را به دور یک جایگاه اسکوات، دستگاه اسمیت و یا … ببندید یک میز را در مرکز آن قرار بدهید. این کش باید محکم باشد.
  2. وقتی که موقعیت کش را تنظیم کردید، به صورتی به زیر آن بروید که بر روی خط کمربند شما قرار بگیرد. استخوان­ های کتف­تان را بر روی یک میز بگذارید و سپس با فشار آوردن به پاشنه­ های پا، لگن­تان را به صورت انفجاری به سمت بالا بکشید. مطمئن باشیدکه در قسمت بالای حرکت، انقباض را به مدت ۱ ثانیه نگه می­ دارید.

*

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۴دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۷۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۲۶دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۰۲دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۱۳دیدگاه

ارسال دیدگاه