فهرست مطالب

در سه سال اخیر ورود بدنسازان حرفه ای ایران به دنیای حرفه ای ها رشد بسیار بالایی داشته و این جریان همچنان ادامه دارد
در رشته پرورش اندام بدون احتساب وزن آزاد و سبُک، نوزده نفر، فیزیک کلاسیک نُه نفر و در رشته فیزیک نیز نُه نفر تا به حال کارت حرفه ای اِن پی سی یا همان آی اف بی بی پُرو خود را دریافت کرده اند.
اسامی آنها بر اساس آماری که داریم به شرح زیر است:

پرورش اندام:
مهدی حاتمی، حسن رهنماییان، رضا باقر زاده، مهدی عیاری، محسن صمدی، محمود کافی، بهروز تابانی، جعفر غفار نژاد، هادی چوپان، خلیل اسدی، بابک اکبرنیا، اسحاق قویدل، رضا رضایی، مرتضی اویسی پاک نیت، حسین کلاته، میثم کشوری، مهدی حیدری، حسین جلالی و حمید لکزایی

فیزیک کلاسیک:
میلاد صادقی، سجاد نیکنام، یاسر بیگلو، مهدی رانی پور، علی شمس قمر، حسام خسروی، سید رضا حسینی، فرهاد عزیزی و محمد رضا جعفری

فیزیک:
مهدی شرافت، محمد کاشانکی، بنیامین خواجه جهرمی، شاهین ذوالفقاری، خدادا شفیع پور، محمد اسدی، کیوان شاهقلی، شهرام نیکبخت و امید اسکندری

لازم به ذکر است در رقابت های شرو کلاسیک سید اشکان متقیان در فیزیک، وحید نظری در فیزیک کلاسیک و ایمان رضایی در پرورش اندام اورال شدند که آنها نیز میتوانند درخواست کارت حرفه ای نمایند.

پی نوشت: محسن یزدانی نیز هنوز عضو حرفه ای ها است که به نوعی از حضور در رقابت ها بازنشسته شده است.
– مرحوم بیت الله عباسپور نقشی کلیدی در هموار کردن این مسیر داشت و اعتماد به نفس بدسازان ایرانی را برای ورود به دنیای حرفه ای ها بالا برد.
– موفقیت بدنسازان ایرانی در رشته نوپا و حرفه ای فیزیک کلاسیک سرعت قابل توجهی دارد و در مدت کمتر از یک سال نُه حرفه ای از ایران توانستند جواز ورود به دنیای حرفه ای ها را دریافت کنند.
– از سی و هفت حرفه ای که نام آنها ذکر شد تا به حال یازده نفر از آنها رقابت حرفه ای داشته اند که علاوه بر مشکلات موجود برای اعزام به مسابقات، این آمار ضعیفی برای حرفه ای های ما است.
– این اسامی بدنسازان حرفه ای مقیم ایران هستند که تا این لحظه موفق به دریافت کارت حرفه ای اِن پی سی شده اند.
اگر نام شخصی از قلم افتاده است لطفا کامنت کنید.
شهریار کمال، رضا امین ترابی، آرش رهبر، بهنام صمیمی، آریا صفایی، امید پارسا، عباس خاتمی و ساسان حیرتی نیز از حرفه ای های ایرانی مقیم خارج از ایران هستند که در مقاله ای جدا از آنها بیشتر مینویسیم.

نتایج مسابقات مستر المیای ۲۰۱۷ + فیلم و عکس

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه