کدامتون شراگ را درست می روید؟

کدامتون شراگ را درست می روید؟

به شیوه های من درآوردی بعضی ها برای اجرای حرکات آشنایی دارید. بعضی بدنسازان بدون آن که از

به شیوه های من درآوردی بعضی ها برای اجرای حرکات آشنایی دارید. بعضی بدنسازان بدون آن که از شیوه صحیح اجرای حرکات مطلع باشند، خودشان شیوه و متد تولید می کنند و بدون اینکه در ورد آن تحقیق کنند آن را به دیگران هم توصیه می کنند. اگر می خواهید بدون آسیب رشد کنید، فقط همه چیز را علمی دنبال کنید. در این مقاله نحوه صحیح حرکت شراگ با دمبل را آموزش می دهیم.

حرکت شراگ برای عضلات کول از جمله اساسی ترین حرکات می باشد که فرم اجرای آن حالت خاصی دارد و عمده بدنسازان آن را نادرست اجرا می کنند. داشتن هر گونه چرخش در شانه حین اجرای این حرکت اشتباه است. وقتی که حرکت شراگ با دمبل را درست اجرا کنید، پیامد آن ساخته شدن عضلات کولی مثل کوه است که از شانه ها شروع شده و تا گوش ها امتداد دارد و ابهت خاصی هم به بدن می دهد.

اما وقتی حرکت را نادرست انجام دهید واقعاً می توانید به شانه یا گردن خود آسیب برسانید که قطعاً نمی خواهید این اتفاق به وقوع بپیوندد.

در این بخش ۲ مدل از اجرای شراگ با دمبل را در تصویر مشاهده می کنید که می توانید با دیدن تصاویر یکی را به عنوان حرکت درست حدس بزنید و بعد از آن ادامه مطلب را بخوانید تا متوجه شوید که آیا تصورتان از حرکت شراگ، صحیح بوده یا خیر.

حرکت A: در این تصویر ورزشکار ما چانه خود را به سینه چسبانده و در واقع گردن خود را به جلو خم کرده است و در این حالت شانه ها را بالا کشیده است. در این وضعیت شانه ها این استعداد را دارند که به سمت جلو قوز شوند که با این حالت فشاری به روی مفاصل سرشانه وارد می شود. حتی بدتر از آن، خم کردن گردن است که می تواند منجر به بروز آسیب دیدگی در گردن شود. پس در نتیجه این مدل اجرای شراگ از لحاظ علمی و بیومکانیکی نادرست بوده و توصیه اکید می شود که از انجام آن خودداری کنید.

حرکت B: در این تصویر فرد بدنساز نحوه صحیح اجرای حرکت شراگ را به نمایش گذاشته است. او نگاه خود را به روبرو متمرکز کرده، سر را بالا نگه داشته و سینه را بیرون داده است. در این حالت ستون فقرات در حالت درستی قرار دارد و شانه ها در حالتی هستند که با شدت و خوب می توانند به طرف بالا حرکت کنند. با رعایت فرمی این چنینی است که می توانید عضلات کولی قوی و بزرگ بدون احتمال بروز آسیب دیدگی برای خود بسازید.

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۶۱دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۳۱دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۱۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۴۹۲دیدگاه
تغذیه قبل وبعد تمرین بدنسازی
قبل و بعد از تمرین بدنسازی چه ...
 
۳۴۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۴۶دیدگاه

ثبت دیدگاه