باورهای غلط در مورد داشتن شکم شش تکه

باورهای غلط در مورد داشتن شکم شش تکه

شما هم جزو کسانی هستید که ساعت ها وقت خود را در باشگاه صرف انواع تمرینات برای داشتن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

با باورهای غلط در مورد داشتن شکم شش تکه آشنا شوید.

اگر زمان کافی برای خلق شاهکار

شما هم جزو کسانی هستید که ساعت ها وقت خود را در باشگاه صرف انواع تمرینات برای داشتن شکم شش تکه می کنید اما هنوز نتیجه نگرفته اید، امکان دارد درگیر باورهای غلط نیز باشید! در این مطلب شما با چند باور غلط در مورد داشتن شکم شش تکه آشنا خواهید شد…

۲۵ شیوه مبارزه با چربی و توقف در ایستگاه شکم شش تکه

۱- به چربی سوز نیاز دارم

شاید استفاده از برخی از چربی سوزها در کنار ورزش و رژیم غذایی بتواند به کاهش چربی شکمی کمک کند اما نه به این معنی که به داشتن شکم شش تکه نیز کمک می کند! هر کسی می تواند بدون مصرف چربی سوز شکم شش تکه داشته باشد. شکم شش تکه ای که شما می خواهید، درون یک محلول معجزه آسا در بازار محبوس نیست، بلکه نیاز به یک رژیم غذایی مناسب و فعالیت بدنی دارد، غذای سالم بخورید و البته صبور نیز باشید

۲- برای داشتن شش تکه فقط دراز و نشست انجام دهید

متأسفانه نمی توانید به راحتی و فقط با حرکت دراز و نشست لایه چربی که روی عضلات شکم است و اجازه نمی دهد. عضلات شش تکه شکم را ببینید، از بین ببرید این تمرینات فقط در فرم گرفتن و قوی شدن عضلات شکم مؤثرند.

۳- باید هر روز حرکات شکم انجام دهید

بدون شک برای داشتن شکم شش تکه و تراشیده نیاز به انجام حرکات شکم دارید، اما هر روز انجام دادن آن نقشی در رسیدن به هدف تان ندارد چرا که عضلات شکم نیز مانند دیگر عضلات به استراحت نیاز دارند. بنابراین بهتر است بر اساس برنامه و به طور متناوب عضلات بالایی و پایین شکم خود را پرورش دهید و زیاد آن ها را خسته نکنید.

۴- اصلاً کربوهیدرات نخورید.

کربوهیدرات نقش مهمی در افزایش چربی بدن دارد، اگر شما در مصرف آن زیاده روی کنید و آگاه نباشید کدام کربوهیدرات را نباید مصرف کنید. کربوهیدرات ها یکی از منابع اصلی سوخت بدن محسوب می شوند، خصوصاً در هنگام فعالیت ورزشی. بنابراین عدم مصرف کربوهیدرات صحیح نیست، بلکه انتخاب صحیح و آگاهانه آن بسیار مهم است.

۵- یکی از باورهای غلط بعضی افراد؛ مادرزاد شکم شش تکه دارند!

واقعیت این است که همانطور که ژنتیک نقشی در داشتن شکم شش تکه ندارد، هیچ کس هم به طور مادرزاد شکم شش تکه ندارد و تا به حال دیده نشده کسی با شکم شش تکه متولد شود! چنین شکم زیبایی مانند اثری هنری است که باید آن را خلق کنید. تنها راه رسیدن به آن با سخت کوشی، تغذیه مناسب و تمرین زیاد حاصل می شود و هیچ راه بهتری برای رسیدن به آن وجود ندارد.

۶- باید ساعت ها تمرین هوازی انجام دهید

نیازی نیست برای کات کردن بدن و یا داشتن شکم شش تکه هر روز تمرین هوازی انجام دهید! می توانید ۳ جلسه در هفته را به این تمرینات اختصاص دهید. یا اینکه از روش تمرینی که زمان کمتری نیاز دارد. ولی با شدت بالا انجام می شود را انتخاب کنید. منظور تمرینات اینتروال است. این روش راه حل خوبی برای سریع تر کردن روند کاهش چربی بدنی است.

۷- میانبر هایی برای داشتن شکم شش تکه وجود دارد

واقعیت این است که میانبری وجود ندارد! تغذیه مناسب، تمرینات منظم و با برنامه، سخت کوشی و صبور بودن راه حل شما است، نه داروهایی که با وعده معجزه تبلیغ می شوند.

باید سالم غذا بخورید و از مواد غذایی فرآوری شده دوری کنید. با رعایت تعادل مصرف بین پروتئین، کربو هیدرات و چربی های سالم از غذاهای کامل استفاده کنید، برنامه ورزشی شما باید شامل ورزش های هوازی و تمرینات مربوط به شکم باشد و در پایان، صبر داشته باشید  زیرا خلق یک شاهکار به زمان نیاز دارد

*

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه