جایگاه پرس زیرسینه

جایگاه پرس زیرسینه کجاست؟

رونی کولمن به طور اختصاصی درخصوص حرکت پرس زیرسینه و کاربرد آن در عضله سازی توضیحاتی داده است
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
4+

رونی کولمن به طور اختصاصی درخصوص حرکت پرس زیرسینه و کاربرد آن در عضله سازی توضیحاتی داده است که بی شک آگاهی از آن خالی از لطف نیست مضاف بر اینکه به طور کلی درباره تمرین روی عضلات سینه سخن گفته است. پرس زیرسینه شهرتی جهانی دارد اما اگر برای شما تولید حجم نمی کند یعنی که به درستی مورد استفاده قرار نمی گیرد. به عنوان تولیدکننده حجم کلی در سینه نمی توان جایگاه  پرس زیرسینه را با پرس سینه یا پرس بالاسینه مقایسه نمود. اما برای ایجاد زیرسازی در خط پائینی عضلات سینه این حرکت مناسبی است.

برای داشتن فیزیکی کامل نیاز به همه حرکات دارید و لازم است بدانید که چطور نباید اجرایشان کنید و همچنین نیاز است که چگونگی اجرای صحیح آنها را یاد بگیرید.

چه وقت نباید پرس زیرسینه اجرا کرد؟

پرس زیرسینه را به عنوان جایگزین پرس سینه یا پرس بالاسینه استفاده نکنید. این کار باعث می شود که بخش بالایی سینه صاف و بدون برجستگی باقی بماند و بخش پائینی سینه بیش از اندازه رشد کند و از فرم مطلوب خارج گردد.

پرس زیرسینه نباید صرفاً به این خاطر که ساده است استفاده شود. شاید ابتدا این حرکت برای تان سخت و نا آشنا باشد اما متوجه شده ام که وقتی به آن عادت می کنید و اجرای صحیح آن را می آموزید بهترین فرم آن را پیدا می کنید.

از پرس زیرسینه فقط برای عضله سازی در خط تحتانی سینه استفاده کنید. اما برای تولید حجم و توسعه کلی در عضلات سینه از پرس سینه و پرس بالاسینه بهره بگیرید.

تمرین سینه را با پرس زیرسینه شروع نکنید. اولین حرکت باید حرکت قدرتی باشد که نیاز به قدرت زیادی دارد. باید حرکت حجم ساز اصلی را اول تمرین اجرا کنید حرکاتی مثل پرس سینه یا پرس بالاسینه.

بعد از آنها سراغ نواحی خاص سینه بروید و مثلاً با فلای و قفسه سینه بین عضلات راست و چپ تفکیک ایجاد کنید و از پرس زیرسینه هم برای خط پائین سینه بهره ببرید.

چه وقت استفاده کنیم؟

به عنوان آخرین حرکت از آن استفاده کنید. باید انرژی خود را در ابتدای تمرین صرف تولید حجم در عضلات سینه کنید. در حرکت دوم سراغ بالاسینه بروید، بخش های داخلی و خارجی را در حرکت سوم درگیر کنید و در پایان هم به زیرسینه برسید. پرس زیرسینه را هر ۲ یا ۳ جلسه یک بار اجرا کنید. استفاده از وزنه های سنگین در این حرکت ساده است و به سرعت و سادگی در ناحیه زیرسینه حجم ساخته می شود بنابراین نباید زیاده روی شود.

به شکل توسعه عضلات خود توجه کنید و شکل پیشروی را تحت نظر داشته باشید. اگر حس می کنید بخش پائینی سینه در حال رشد اضافی است، از آن کمتر استفاده کنید مثلاً ماهی یک نوبت پرس زیرسینه را در برنامه های خود جای دهید. در واقع باید متناسب با نیازهای بدن از حرکات استفاده کنید.*

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه

2 دیدگاه در “جایگاه پرس زیرسینه کجاست؟

  1. Avatar
    1. اصغر مرادی

ارسال دیدگاه