نتایج مسابقه مستر المپیا 2012

نتایج مسابقه مستر المپیا ۲۰۱۲

 مسابقه مستر المپیا 2012 به یکی از نزدیک­ترین و جذاب­ترین رقابت­های چند سال اخیر بدنسازی حرفه­ای تبدیل شد.
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
4+

قهرمانی میلی متری هیث در مستر المپیا ۲۰۱۲

گرین اشک همه را درآورد

نتایج مسابقه مستر المپیا ۲۰۱۲ به یکی از نزدیک­ترین و جذاب­ترین رقابت­ های چند سال اخیر بدنسازی حرفه­ ای تبدیل شد. در این مسابقه که با حضور ۱۹ بدنسازی برتر از سراسر جهان برگزار شد، فیل هیث در رقابتی نزدیک و فشرده کای گرین را پشت سر گذاشت تا برای دومین بار پیاپی قهرمان این دوره شود. 

مرحله مقدماتی

در روز مقدماتی آنچه که جلب نظر می­کرد، این بود که فیل هیث نسبت به المپیای سال گذشته کمی افت کرده است. او اگر چه نسبت به سال ۲۰۱۱ به طرز محسوسی افزایش سایز داشت ولی از زیبایی و تناسبی که سال پیش ارائه گر آن بود، دور شده بود. در عوض کای گرین، با وجود اینکه همچنان مشکل همیشگی­ اش یعنی صاف بودن خط سرشانه کول و بازوهای بزرگ به تناسبش لطمه زده را داشت، اما بدون هیچ شک و تردیدی، بهترین با فرم عمر ورزشی ­اش روی صحنه آمده بود. آمادگی گرین و عضلات سرحال او آنقدر به چشم می­آمد که خیلی­ ها او را قهرمان المپیا می­دانستند.

در میان مدعیان، وضعیت برانچ وارن از همـه اسـف بارتر بود. وارن که پیش از مسـابقه یکی از بخت­ های قهرمانی قلمداد می­شد، اگر سابقه و اعتبارش نبود به زحمت جایی در میان ۱۰ نفر برتر پیدا می­کرد. او با بدنی آبدار، صاف و فاقد جزئیات روی صحنه آمد و هیچ نشانی از روزهای خوب خود نداشت.

آماده ها

در میان نفرات شرکت­ کننده در المپیای ۲۰۱۲، شان رودن همانگونه که انتظار می­رفت درخششی فوق العاده داشت و به اعتقاد خیلی­ ها، صاحب زیباترین و متناسب­ترین عضلات بود. نمایش رودن به نحوی بود که بعضی­ ها او را قهرمان آینده المپیا می­دانند. دکستر جکسون با تجربه هم که سابقه یک دوره قهرمانی مستر المپیا را در کارنامه دارد، در این دوره نمایشی خیره کننده داشت و با فرمی روی صحنه آمد که در ۲ سال گذشته از او ندیده بودیم.

ناموفق ها

دنیس ولف و ایوان سنتوپانی دو بدنسازی بودند که المپیای موفقی را سپری نکردند. ولف نسبت به سال پیش کمی افت کرده بود و سنتوپانی هم در رقابت­ های گذشته تفکیک و جزئیات بیشتری را روی صحنه آورده بود. به جز این دو باید به لیونل بیکه اشاره کرد که نتوانست انتظارها را برآورده کند.

نایش موفق عباسپور

یکی از ویژگی ­های خاص مسابقات این دوره، حضور بیت الله عباسپور بدنساز شایسته کشورمان در این رقابت ­ها بود. عباسپور که از ابتدای سال ۲۰۱۲ به جمع حرفه­ ای­ ها پیوست و در این ماه­ ها توانست با دلاوری مجوز حضور در این رقابت ­ها را دریافت کند، نمایش قابل قبولی داشت و بسیار  خوب ظاهر شد به طوری که در سایت­ های بدنسازی و در شبکه­ های اجتماعی، تعریف­ های زیادی از استعداد توانایی­ های او درج شده بود. بیت­ الله قطعاً در رقابت­ های آینده المپیا می­تواند در جایگاهی که شایسته آن است، بایستد.

فلکس قهرمان

در رقابت­ های بدنسازان کمتر از ۲۱۲ پوند، دیوید هنری حتی در غیاب کوین انگلیش هم نتوانست بار دیگر به مقدار قهرمانی برگردد و این بار نوبت فلکس لوئیس بود که فاتح این رقابت­ ها شود. گزارش کامل و تحلیل ­های بیشتری درباره المپیا را در شماره آینده می­خوانید.

 

رده بندی نهایی وزن آزاد

۱-فیل هیث ۲- کای گرین ۳- شان رودن  ۴- دکستر جکسون ۵- برانچ وارن ۶- دنیس ولف ۷- تونی فریمن ۸- ایوان سنتو پانی ۹- جانی جکسون ۱۰- لیونل بیکه ۱۱- بن پاکولسکی ۱۲- رولی وینکلار ۱۳- رانی راکل ۱۴- عیسی عبید ۱۵- هیده تادا یاماگیشی

سایرین: بیت الله عباسپور، بیل ویلمور، فرد اسمالز، مایکل کفالیانوس

رده بندی دسته ۲۱۲ پوند

۱-جیمز فلکس لوئیس ۲- دیوید هنری ۳- ادواردو کوریا ۴- خوزیه ریموند ۵- آل گوست ۶- تریکی جکسون ۷- گای سیسترنینو ۸- کورتیس برایانت ۹- فرناندو نورونا ۱۰- آنخل وارگاس ۱۱- لوکاس اوسلادیل ۱۲- درک فارنسورث ۱۳- جمال المداوی ۱۴- لیندون بلگریو ۱۵- رائول کاراسکو ۱۶- پتر وانیس

تاریخ انتشار ۲۰۱۲

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۹۲دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۵دیدگاه

ارسال دیدگاه