مواد غذایی

در مصرف برخی از مواد غذایی دقت کنید

امروزه غذاهای کنسرو شده کار همه را راحت کرده و با صرف چند دقیقه غذای شما آماده می

مواد غذایی کنسرو شده

امروزه غذاهای کنسرو شده کار همه را راحت کرده و با صرف چند دقیقه غذای شما آماده می شود اما این کنسروها چندان سالم نیستند زیرا برای سالم ماندن غذا در این قوطی ها مجبورند مواد فرآورده شده و سدیم زیاد به آن بزنند تا مدت نگهداری آن را بالا ببرند بنابراین ضرر آنها بیشتر از سود آنهاست. هر چند بدن به سدیم نیاز دارد اما زیادی آن موجب بالا رفتن فشار خون می شود.

نوشیدنی های اسپرت

اگر واقعا تمرینات طولانی و شدید انجام نمی دهید نیازی نیست نوشیدنی های ورزشی بنوشید. نوشیدنی های الکترولیت دار معمولا حاوی ۳۴ گرم قند می باشند که بهتر است انرژی خود را با آب و سایر مواد غذایی انرژی زا تامین نمایید. (برای مثال آب نارگیل و آب میوه گیلاس به عنوان اکسیرهای تمرینی معجزه آسا معروف هستند). حتی تحقیقات نیز این را ثابت کرده که مصرف نوشیدنی های ورزشی موجب چاقی و افزایش وزن کاذب می شود.

پاستا

کربوهیدرات ها هیچ وقت دشمن ما نبوده اند اما بهتر است بیشتر روی منابع سالم مثل کووینا، برنج قهوه ای، پاستای غلات کامل تمرکز کنید زیرا پاستای سفید عاری از فیبر و سبوس غلات می باشد. باید مواد غذایی فرآوری نشده مصرف کنید زیرا بیشتر مواد مغذی آنها حفظ شده است. و به عنوان یک ورزشکار باید کالری خود را از مواد غذایی تامین کنید که بیشتر مواد مغذی را دارد.

منبع: www.mensfitness.com

ترجمه: بادی فول

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۶۱دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۲۹دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۱۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۴۹۲دیدگاه
تغذیه قبل وبعد تمرین بدنسازی
قبل و بعد از تمرین بدنسازی چه ...
 
۳۴۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۴۰دیدگاه

ثبت دیدگاه