مایک ماتارازو

مایک ماتارازو

میکاییل ریچارد ماتارازو (مایک ماتارازو) بدنساز آمریکایی حرفه ای IFBB در تاریخ 8 نوامبر 1965 بدنیا آمد. او اصالتا

لقب: اسلحه های بزرگ (BIG GUNS)

تاریخ تولد: ۸ نوامبر ۱۹۶۵

تاریخ فوت: ۱۶ آگوست ۲۰۱۴ (سن ۴۸ سالگی)

قد: ۱۷۸ سانتی متر

وزن: ۱۱۳ کیلو گرم (مسابقات )، ۱۲۴ کیلوگرم (فصل استراحت)

زمان فعالیت در بدنسازی: ۱۹۹۱ – ۲۰۰۱

میکاییل ریچارد ماتارازو (مایک ماتارازو) بدنساز آمریکایی حرفه ای IFBB در تاریخ ۸ نوامبر ۱۹۶۵ بدنیا آمد. او اصالتا اهل بوستون ماساچوست بود که به ونیس کالیفرنیا نقل مکان کرد تا کار بدنسازی اش را ادامه دهد. وی در سال ۱۹۸۹ برنده مسابقات جیم کلاسیک گلدون در ماساچوست شد. در سال ۱۹۹۱ برای اولین بار در مسابقات مستر المپیا رقابت کرد. مایک به خاطر بازوها و ساق های پای بزرگ و حجیمش مشهور بود و بهترین جایگاهی که از ۷ رقابتی که در مستر المپیا شرکت کرده بود مقام نهم در سال ۱۹۸۸ بود.

آخرین حضور ماتارازو در مسابقات بدنسازی مستر المپیای سال ۲۰۰۱ بود که نفر بیست و یکم شد. به خاطر عمل باز قلبی که در ۸ دسامبر ۲۰۰۴ کرد مجبور شد کاملا از بدنسازی کناره گیرد. در زمان مرگش تنها ۲۰ درصد قلبش کار می کرد که مجبور شد حتی از کار وکالت خود نیز دست بکشد. در ۸ نوامبر ۲۰۰۸ ماتارازو دچار حمله قلبی شد و دومین عمل قلب وی انجام شد. در آگوست ۲۰۱۴ وی در بیمارستان استنفورد در پالو آلتو به دلیل مشکلات قلبی تحت مراقبت های ویژه قرار گرفت اما چند روز بعد در تاریخ ۱۶ آگوست ۲۰۱۴ در حالی که منتظر پیوند قلب بود دار فانی را وداع گفت.

تاریخچه فیزیک کلاسیک

برترین مقام های مایک ماتارازو

۱۹۸۹ Gold’s Gym Classic, 1st

۱۹۹۱ NPC USA Championships, Heavyweight, 1st and Overall

۱۹۹۲ Ironman Pro Invitational, 5th

۱۹۹۳ Marissa Classic, 6th

۱۹۹۳ Mr. Olympia, 18th

۱۹۹۳ Pittsburgh Pro Invitational, 2nd

۱۹۹۴ Arnold Classic, 9th

۱۹۹۶ Night of Champions, 5th

۱۹۹۶ Mr. Olympia, 13th

۱۹۹۷ Canada Pro Cup, 2nd

۱۹۹۷ Night of Champions, 4th

۱۹۹۷ Mr. Olympia, 13th

۱۹۹۷ Toronto Pro Invitational, 2nd

۱۹۹۸ Night of Champions, 3rd

۱۹۹۸ Mr. Olympia, 9th

۱۹۹۸ San Francisco Pro Invitational, 7th

۱۹۹۸ Toronto Pro Invitational, 3rd

۱۹۹۹ Mr. Olympia, 11th

۲۰۰۰ Toronto Pro Invitational, 6th

۲۰۰۱ Night of Champions, 5th

۲۰۰۱ Mr. Olympia, 21st

مرگ ماتارازو ناشی از مصرف داروهای استروئید و دیورتیک و هورمون های رشد بود او در اواخر عمر خود بسیار پشیمان بود و به همه توصیه می کرد که این راه را ادامه ندهید. قسمتی از اخرین مصاحبه وی را می خوانیم.

عوارض مکمل های بدنسازی

اگر می توانستم به عقب برگردم هیچکدام از آن اشتباهات را تکرار نمی کردم شک ندارم که بزرگترین عامل بیماری من داروهایی است که مصرف می کردم استروئید ها، انواع هورمون رشد و داروهای دیورتیک حتی ما از قویترین داروهای تیروئید استفاده می کردیم برای سوزاندن چربی ها.

هر چند می دانستیم بعضی از این داروها چقدر قوی هستند ولی اینها تنها یک دسته از داروها هستند که توسط همه بدنسازان مصرف می شوند از بدنسازان حاضر در رقابتهای آماتور گرفته تا بالاترین سطوح حرفه ای در تمام دنیا. شاید اگر سالها تلاش کنم نتوانم چیزهای زیادی را در بدنسازی تغییر دهم ولی اگر شانس دوباره ای داشتم از مصرف دارو اجتناب می کردم.
مصرف دارو را فراموش کنید مردان کمی در سراسر کره زمین هستند که بدنسازی را بطور جدی دنبال می کنند و در نهایت می توانند زندگی نسبتا خوبی داشته باشند و من هم به مدت ۱۵سال یکی از آنها بودم ولی شاید در این ۱۵سال ۲۰سال از عمرم کم کرده ام و هیچ مقدار پولی در دنیا ارزش این را ندارد.

منبع: www.en.wikipedia.org

به اشتراک بگذارید:

ثبت دیدگاه