بهترین مربیان بدنسازی فوتبال والیبال بسکتبال هندبال و رزمی...

بهترین مربیان بدنسازی فوتبال، والیبال، بسکتبال، هندبال و رزمی…

رای بهبود در آماده نمودن ورزشکاران رشته های غیر بدنسازی بهترین روش هماهنگی هر دو مربی بدنساز با

 مربیان رشته بدنسازی اکثرا تخصصی در آماده کردن ورزشکاران با تمرینات بدون وزنه در رشته‌های دیگر را ندارند ولی این نکته نیز مهم است که اکثر مربیان بدنسازی رشته های فوتبال و رزمی و … نیز تخصصی در تنظیم برنامه های کار با وزنه را ندارند.

ورزشکاران این رشته ها برای بدنسازی خود به دو روش بدنسازی نیاز دارند یک بدن سازی که با کمک وزنه و دستگاه های بدنسازی انجام می گیرد که به بدنسازی با وزنه معروف است، دوم بدنسازی بدون وزنه که اصولاً در زمین و سالن رشته خاص خود انجام می گیرد.

برای بهبود در آماده نمودن ورزشکاران رشته های غیر بدنسازی، بهترین روش هماهنگی هر دو مربی بدنساز با هم در طراحی و تنظیم برنامه تمرینی می باشد به صورتی که در فصل آماده سازی و فصل مسابقات تمرینات هوازی و بدون وزنه را مربی بدنساز مدیریت کند و تمرینات کار با دستگاه را مربی با وزنه.

بعضا مربیان بدنسازی بدون وزنه برنامه هایی برای تمرینات با وزنه ورزشکار می نویسند که با اصول اولیه کار با وزنه هماهنگ نیست و بهتر است اصلاح شود زیرا در قرن ۲۱ همه رشته ها تخصصی شده است.

به عنوان مثال تا چند دهه پیش یک پزشک تمامی بیماران را ویزیت می کرد چه دست و پاهای شکسته و چه سکته قلبی، ولی امروزه هر عضو بدن یک تخصص خاص در پزشکی دارد و در بین پزشکان این هماهنگی موجود است که اگر بیماری در تخصص آنها نباشد به همکار پزشک متخصص آن بیماری معرفی و ارجاع دهند.

از آنجایی که همکاری بهترین روش موفقیت می باشد بهتر است مربیان وزنه آموزش و طراحی کار با وزنه را انجام دهند و مربیان بدنسازی بدون وزنه هم کار میدانی را برعهده بگیرند.

این نکته لازم به ذکر است که ما مربیان موفق زیادی در سالن‌های وزنه و در کنار تیم‌های ورزشی داریم که کاملا به بدنسازی هر دو رشته آشنا هستند ولی بحث ما در این مقاله با اکثر مربیان غیر آشنا به هر دو روش می باشد.

لازم بذکر است مربیان وزنه و غیر وزنه می توانند با مطالعه کامل سیستم های تمرینی هر دو رشته و کسب تجربه میدانی و گذراندن دوره‌های لازم به هر دو تخصص دست پیدا کنند ولی تجربه نشان داده است مربیان یک رشته را بیشتر دنبال نمی‌کنند درحالی که دانستن کلیات تمرینات بدنسازی رشته غیر تخصصی برای همه مربیان لازم است تا در صورت لزوم بتوانند ورزشکاران را به صورت کلی راهنمایی نمایند.

نویسنده: اصغر مرادی

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۳دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۳دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۴۹دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۰۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۶۷دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۳۵۹دیدگاه

ثبت دیدگاه