مراحل افتتاح یا تاسیس یک باشگاه بدنسازی

مراحل افتتاح یا تاسیس یک باشگاه بدنسازی

وقتی شما در یک باشگاه بدنسازی ورزش می کنید یا از درآمد باشگاه پرورش اندام دیگران باخبر می

وقتی شما در یک باشگاه بدنسازی ورزش می کنید یا از درآمد باشگاه پرورش اندام دیگران باخبر می شوید شاید به فکر شما خطور کند که شما هم میتوانید یک سالن بدنسازی داشته باشید و پس از جستجو در اینترنت به این مقاله رسیده اید.

در اینجا به چند نکته در مورد مراحل  تاسیس یک باشگاه با شما صحبت خواهیم کرد که قبل از هرگونه هزینه باید به آنها دقت کنید.

در ابتدا شما باید تصمیم بگیرید که این سالن در کدام از مناطق شهر یا شهرستان شما باشد بهتر است شاید در منطقه محل زندگی شما یا در مناطق دیگر که در آن رقیب کمتر خواهید داشت و یا جمعیت بیشتری زندگی میکند یا حتی مناطقی که افراد با درآمد بالا در آن زندگی می کنند بهترین گزینه ها باشد.

البته هر کدام از این مناطق قیمت های اجاره خود را دارد که  باید با سرمایه گذاری شما و شهریه ای که در نظر دارید از ورزشکاران دریافت کنید مناسب باشد.

پس از پیدا نمودن سالن مناسب حداقل با مساحت ۲۰۰ متر و ارتفاع سقف ۳ متر که دسترسی آن به خیابان اصلی مناسب باشد برای دریافت مجوز به اداره ورزش شهر خود مراجعه می نمایید.

درخواست مجوز برای آن سالن را کتباً ثبت می کنید مراحل ثبت سالن و دریافت مجوز سالن را در این سایت مفصل توضیح داده ایم.

پس از آن می توانید برای تهیه تجهیزات بدنسازی اقدام نمایید. این که حداقل چه مقدار وسایل برای خرید تجهیزات بدنسازی هم در این سایت کاملا در مقاله ای توضیح داده ایم که چه استانداردی برای انتخاب باید رعایت کنید.

ولی به طور کلی برای تجهیزات و سرمایه گذاری برای خرید وسایل بدنسازی باید ۳ شاخصه را رعایت کنید.

۱- تناسب وسایل با توان مالی شما و یا توان پرداخت اقساط آن

۲- تناسب مبلغ و قیمت تجهیزات با شهریه ای که از ورزشکاران دریافت خواهید کرد

۳- تناسب مدل و کیفیت وسایل بدنسازی با دیگر باشگاه های رقیب و باشگاه های بدنسازی نزدیک به شما جهت توان رقابت بهتر.

بعد از خرید وسایل موضوعی که مهمترین بخش کار می باشد روش مدیریت باشگاه بدنسازی و نوع خدمات دهی به ورزشکاران که این مورد بسیار مهمتر است که ما آن را پیش بینی نموده ایم و در بخش آموزش مدیران و مربیان سایت بادی فول به آن خواهیم پرداخت.

شما هم میتوانید با مراجعه به این بخش ثبت نام کنید و از مطالب مدیریت سالن های بدنسازی روش بازاریابی جذب و حفظ مشتری و دیگر موارد استفاده نمایید و یا مقاله هایی در این رابطه در همین سایت مطالعه کنید.

امروزه در بسیاری از شهرهای ایران چندین سالن بدنسازی و دیگر رشته های از این دست تاسیس شده به طوری که در بعضی از شهرها فاصله باشگاه های مشابه از صد متر کمتر است و این خود نشان از رونق این رشته ها و در عین حال نشان از رقابت بالای در بین اهالی این صنف دارد و آنهایی در این رقابت پیروزترند که اصول را رعایت می کنند و پیوسته و منظم در پی ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات و سرویس دهی باشگاه خود هستند و این میسر نیست مگر با کسب اطلاعات به روز و مخصوص این شغل.

نویسنده: اصغر مرادی

 

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۷۳دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۴۳دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۴۹دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۰۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۶۷دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۳۵۹دیدگاه

ثبت دیدگاه