درد عضلات

۵ راه درمان قطعی درد عضلات

وقتی در کلاس های TRX یا کراس فیت شرکت می کنید عضلاتتان به کلی گرفته می شوند بزور
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
0

وقتی در کلاس های TRX یا کراس فیت شرکت می کنید عضلاتتان به کلی گرفته می شوند بزور می توانید دستتان را بلند کنید تا تی شرت خود را بپوشید وعضلات پشت ران و ساق پایتان انگار سنگ شده اند و قابل حرکت نیستند. خوشبختانه چند راه حل ساده و ارزان وجود دارد که می توانید آنها را در خانه امتحان کنید و درد عضلات خود را کاهش دهید.

  1. شربت آلبالو

طبق تحقیقات مجله علمی پزشکی و ورزش اسکاندیناوی، شربت آلبالو به عنوان نوشیدنی ریکاوری بعد از تمرین، درد عضلات را کم می کند. ترکیبات آنتی اکسیدان موجود در آلبالو به نام آنتوسیانین برای کاهش التهاب بسیار مفید است.

پس برای کاهش درد و التهاب در روزهای تمرینی خود آب آلبالو بنوشید.

  1. قهوه

استارباکس صبحانه شما شاید در تمرین صبحگاهی تان تاثیر بیشتری بگذارد. تحقیقات نشان می دهند نوشیدن قهوه قبل از تمرین، درد عضلات و خستگی ناشی از تمرین را کم می کند. با فرض هیچ منع پزشکی برای استفاده از کافئین، توصیه می کنیم دو فنجان قهوه قبل از تمرین میل کنید. همچنین می توانید از مزیت بالا بردن مقاومت بدن با نوشیدن قهوه بهره ببرید.

  1. یخ

شاید حمام با دوش گرم حس بهتری به آدم بدهد اما درمان درد عضلات با آب سرد با استفاده از یخ بعد از تمرین بسیار مفید است. حمام آب گرم برای آرامش و تسکین دردهای خفیف مفید است اما حمام با آب یخ در واقع مانع آسیب عضلات و شفابخشی سریعتر می شود. همچنین توصیه می شود عضلاتی که درد دارند را با یک کیسه یخ پیچانده در حوله تسکین دهید.

  1. آرنیکا (سوسن کوهی)

طبق تحقیقات منتشر شده در مرکز بین المللی روماتولوژی ، یک نسخه گیاهی از پمادهای تسکین درد گیاه آرنیکا می باشد که به اندازه ایبوپروفن در تسکین درد موثر می باشد. این گیاه می تواند هم بصورت پماد و هم بصورت ژل روی پوست استفاده شود و در تسکین درد و ورم عضلات کمک کننده می باشد.

  1. ماساژ

ماساژ عمیق عضلات بعد از تمرین موجب افزایش جریان خون در عضلات و افزایش سرعت دفع مواد شیمیایی ملتهب کننده می شود. ماساژ بدن فواید بسیاری برای عضلات دارد. ” قسمت بالا و پایین ناحیه ای که درد می کند را ماساژ دهید سپس خود ناحیه درد رو به صورت آرام ماساژ دهید. همچنین می توانید از دستگاه های ماساژ اتوماتیک استفاده کنید یا اینکه با فشار آوردن روی ناحیه درد با استفاده از توپ تنیس قسمت مورد نظر را ماساژ دهید.

منبع : mensfitness

ترجمه : بادی فول

 

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۰دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۸دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۷دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۳۷دیدگاه

ارسال دیدگاه