برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

منو
برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

فهرست مطالب

 تغذیه در زمان تمرین شما باید بی‌ نهایت ساده باشد. شما باید قبلاً، وعده غذایی قبل از تمرین خود را به منظور رشد وارد جریان خون‌تان کرده باشید تا عضلات گرسنه را در حین تمرین با آنها تغذیه کنید. عضلات‌تان باید به واسطه تغذیه قبل از تمرین، در زمان تمرین به کربوهیدرات دسترسی داشته باشند تا از ذخیره گلیکوژن موجود در عضلات چشم‌ پوشی کنند. گلیکوژن، سوخت مورد نیاز عضلات برای زمان تمرین می‌باشد و بدون آن اجراهای تمرینی با مشکل مواجه می‌شود.

همچنین دسترسی به اسید آمینه نیز به واسطه تغذیه قبل از تمرین، در حین تمرین لازم است. با وجود دسترسی به هر دو مورد کربوهیدرات و پروتئین در زمان تمرین است که با کاهش فرآیند متابولیسم در عضلات و چشم‌ پوشی از گلیکوژن موجود در عضلات مواجه می‌شویم.
در زمان تمرین فرد باید همه توجهش را تا آنجا که می‌تواند به عضلاتش معطوف کند و در چنین زمانی تنها کاری که باید در خلال پمپ عضلات انجام دهید، توسعه هیدراسیون بدن با مصرف آب فراوان است.
تغذیه در حین تمرین را دست کم نگیرید و مهم‌تر از همه توجه داشته باشید که به راستی در این زمان باید به مصرف چه مواد مغذی و چه مکمل‌ هایی بپردازید؟

آب: در ابتدا توصیه می‌شود در حین تمرین باید روی اجرای صحیح متمرکز شوید نه موردی که می‌خورید. اما بعد از آن تنها کاری که باید انجام دهید مصرف آب است. ممکن است از آنجایی که این مسئله بسیار ساده به نظر می‌رسد از انجام آن غافل شوید.
اما توجه داشته باشید که آب به منظور هیدراسیون مجدد سلول‌ها بسیار ارزشمند است و از آنجایی که به منظور عملکرد «فرآیندهای داخلی بدن در زمان تمرین» مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار مهم است که در این زمان هیدراته باشیم.

محلول‌های پروتئینی:

بعضی‌ها سعی می‌کنند در این زمان به جای آب به مصرف محلول‌های پروتئینی بپردازند. اما توجه داشته باشید که فرد در این زمان با توجه به این که دو ساعت قبل از تمرین به مصرف غذاهای ویژه قبل از تمرین پرداخته به میزان کافی اسید آمینه در جریان خون خود دارد.
نوشیدن یک محلول پروتئینی در حین تمرین بدی هم دارد، زیرا جریان خون در این حالت به منظور عملکرد فرآیند هضم به معده می‌رود و میزان کمتری از آن به عضلاتی می‌رود که باید روی آنها کار کنید. خب، البته نوشیدن محلول پروتئینی در این زمان کمی هم احمقانه است زیرا قبل از تمرین به مصرف آن پرداخته‌اید، بعد از تمرین هم بلافاصله به مصرف آن می‌پردازید، پس بی‌ فایده است که در حین تمرین نیز به مصرف آن بپردازید.

افرادی که در طی تمرین به مصرف مکمل‌ها می‌پردازند، تنها پول خود را هدر می‌دهند. شخصی که در طی روز در زمان قبل و بعد از تمرین به مصرف مکمل می‌پردازد، نیازی به مصرف مکمل بیشتر در حین تمرین ندارد، تکیه‌کردن بیش از اندازه بر روی مکمل‌ها کار درستی نیست.
مصرف زیاد مکمل بدن را به منظور کسب عضله عادت می‌دهد و بدن بدین منظور وابسته آنها می‌شود. درست مانند استروییدها که وقتی بدنسازان از آنها استفاده می‌کنند فواید عظیمی به دست می‌آورند اما وقتی به ترک آنها می‌پردازند، با کاهش زیاد وزن روبرو می‌شوند. زیرا بدن‌شان دیگر نمی‌تواند بدون مصرف دارو حجیم شود.

بنابراین توجه داشته باشید در این زمان به مصرف مکمل نیازی نیست. اگر جلسه تمرینی کمتر از ۵/۱ ساعت است سعی کنید فقط آب بنوشید، اما اگر زمان تمرین بیشتر از ۵/۱ ساعت است می‌توانید به مصرف مکمل‌هایی بپردازید که باعث کاهش قابل توجه اسید لاکتیک می‌شوند و به جبران موادی می‌پردازند که در حین تمرین ‌کردن از دست می‌دهید.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درج آگهی بدنسازی

حداکثر 10 عکس مجاز می باشد