فواید جو دوسر

فواید جو دوسر این ماده غذایی با کالری پایین خود مانع اشتهای کاذب می شود. یک فنجان آن
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟
5+

فواید جو دوسر

 1. این ماده غذایی با کالری پایین خود مانع اشتهای کاذب می شود. یک فنجان آن تنها ۱۳۰ کالری دارد. همچنین به مدت طولانی در معده ی شما می ماند و به شما احساس سیری بیشتری می دهد.
 2. دارای سطح بالای فیبر، سطح پایین چربی و مقدار زیادی پروتئین می باشد.
 3. قند خون را ثابت نگه می دارد و خطر دیابت را کاهش می دهد. فیبر بالا و کربوهیدرات های کمپلکس روند تبدیل این غذای کامل را به قند ساده کند می کنند.
 4. کلسترول بد بدن را از بین می برد. تحقیقات زیادی نشان داده اند که فیبر منحصر بفرد در جو دو سر به نام بتاگلوکان، اثرات مفیدی روی کلسترول دارد.
 5. عاری از گلوتن، جو دو سر فاقد بسیاری از پرولامین های موجود در گندم (گلوتن) می باشد، در عوض جو دو سر حاوی آوانین می باشد.
 6. حاوی لیگنان می باشد که مانع بیماری قلبی و سرطان می شود. لیگنان که اینترولاکتون نیز نامیده می شود تصور می شود که از سرطان سینه و دیگر سرطان های هورمونی و همچنین بیماری قلبی جلوگیری می کند.
 7. حاوی آنتی اکسیدهای منحصربفرد برای ناراحتی قلبی است. تحقیقی در دانشگاه نشان داده این آنتی اکسیدان های منحصربفرد به نام آونان ترامید مانع آسیب رادیکال های آزاد به کلسترول LDL می شود.
 8. از حمله قلبی جلوگیری می کند. تحقیقی در دانشگاه هاروارد نشان داده که مردانی که هر روز صبحانه یک کاسه غلات کامل (اما تصفیه نشده) می خورند ۲۹ درصد کمتر در معرض خطر سکته قلبی هستند.
 9. پاسخ سیستم ایمنی به بیماری ها را افزایش می دهد، فیبر منحصربفرد موجود در جو دو سر به نام بتاگلوتن نیز نشان می دهد که به حرکت هر چه سریعتر نوتروفیل به محل عفونت کمک می کند و همچنین توانایی آن را برای حذف باکتری هایی که آنجا موجود هستند افزایش می دهد.
 10. مزه ی خوبی دارد.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۹۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۹دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۶۰۴دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۹۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۹دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۴۳دیدگاه

ارسال دیدگاه

2 دیدگاه در “فواید جو دوسر

 1. Avatar
 2. Avatar

ارسال دیدگاه