فهرست مطالب

چه بخوریم؟

به طور معمول هر فرد در طول روز بیش از ۲۰۰ انتخاب در حوزه مواد غذایی انجام می دهد بدون اینکه خودش متوجه این ماجرا باشد. حتی اگر تصورتان این است که درباره انتخاب غذا به درستی عمل می کنید توصیه می کنیم این مقاله نسبتا کوتاه را مطالعه کنید. یکی از ساده ترین کارها برای بهبود دادن رژیم غذایی این است که یاد بگیرید بهتر خرید کنید. از میان آنچه در نهایت از یک فروشگاه خرید می کنید حدود ۶۰ الی ۷۰ درصدش بی برنامه خریداری شده است. لازم است یاد بگیرید در خرید خود تغییراتی اندک اعمال کنید تا به فواید بزرگی در حوزه سلامتی برسید. قبل از خرید بعدی مواد غذایی این مقاله را بخوانید تا گزینه های بهتر را بشناسید.

  • چای بهتر از قهوه

چه بخوریم؟ قهوه بد نیست. در حقیقت بررسی های جدید نشان می دهد که نوشیدن یک یا ۲ فنجان قهوه در روز می تواند فوایدی از جمله کاهش خطر دیابت، بیماری پارکینسون، آسم و سردرد داشته باشد که فوایدی برای سلامتی هستند.

 اما خیلی ساده می شود با قهوه دچار اشتباه شد: یک فنجان قهوه می تواند هوشیاری را افزایش داده و به تمرکز کمک کند اما همچنین می تواند تاثیر متضاد هم داشته باشد. خیلی ساده می شود یک قهوه کم کالری را به یک کابوس غذایی تبدیل کرد!! با اضافه کردن شیرین کننده ها، طعم دهنده ها و خامه این اتفاق رخ می دهد.

در مورد چای خیلی ساده تر می شود درست رفتار کرد. چای کالری اش صفر است و گزینه های ناسالم کمتری برای افزودن دارد. فواید سلامتی نوشیدن چای فراوان است: البته چای حاوی آنتی اکسیدان هستند که محافظت کننده سلول ها از آسیب رادیکال های آزاد است و در نتیجه احتمال سرطان و ناراحتی های قلبی را کاهش می دهد و همچنین جریان پیری را کند می کند. چای می تواند بسیار آرامبخش و ریلکس کننده باشد.

یک فنجان چای می تواند ساعات آرامی را برای شما رقم بزند یا اینکه می تواند عاملی برای استراحت بعد از ظهر از کار به حساب بیاید.

  • ماست یونانی بهتر از کم چرب

ماست فواید زیادی دارد. مردم فکر می کنند که در تغذیه خود با اشکال مواجه نیستند و به ویژه وقتی که از انواع کم چرب غذاها استفاده می کنند خیال شان راحت تر است.

کم چرب الزاما به معنی کم کالری نیست! ماست کم چربی اغلب با مقدار فراوانی از قندها پر می شود تا طعم از دست رفته به واسطه حذف چربی جبران شود.

برچسب روی ماست های کم چرب را بخوانید و مراقبت قندهای افزوده باشید.

یک لیوان لبنیات حدود ۱۲ گرم قند طبیعی است که مشکلی ندارد، قند اضافه بر این را باید مراقب باشید. ماست یونانی (Greek) به شکلی متفاوت از ماست سنتی عمل می آید در نتیجه بافت ضخیم تر و فشرده تری دارد. میزان پروتئین آن حدود ۲ یا ۳ برابر پروتئین دیگر ماست هاست و نیمی از قند آن ها را دارد.

  • کره بادام به جای کره بادام زمینی

بادام به لحاظ پروتئین، فیبر و ویتامین E بالاتر از همه دیگر انواع مغزهاست. همچنین طعم شیرین تری هم دارد، بنابراین در جواب چه بخوریم؟ باید گفت کره خالص بادام درختی اغلب بهتر از دیگر کره های جیل است. نباید هیچ نمک یا قندی به آن اضافه شده باشد. لیست عناصر موجود در کره بادام درختی نشان می دهد که هیچ چیزی به غیر از خود بادام ندارد بنابراین گزینه مناسبی است.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه