آرد سفید شما را رو سیاه می‌کند

آرد سفید شما را رو سیاه می‌کند

شاید بهتر باشد این‌گونه بگوییم که هیچ چیز طبیعی خطرناکی وجود ندارد. ضرر آفرینی و خطرزایی مواد طبیعی

در طبیعت هیچ چیز نامتعادلی وجود ندارد و اگر هم ماده‌ای وجود داشته‌باشد که بتواند سلامتی را تهدید کند معمولاً همراه با مواد دیگر که می‌توانند اثرات نامطلوب آن را کاسته یا از بین ببرند آفریده شده‌است.
,

شاید بهتر باشد این‌گونه بگوییم که هیچ چیز طبیعی خطرناکی وجود ندارد. ضرر آفرینی و خطرزایی مواد طبیعی هنگامی نمود پیدا می‌کند که بشر دست به تغییر در آن‌ها می‌زند. یکی از این موارد‌، دانه‌های غلات هستند.

غلات در طبیعت همراه با سبوس وجود دارند. پدران ما هنگامی که می‌خواستند با‌‌ استفاده‌‌ از غلات نان تهیه‌کنند معمولاً گندم یا جو را به همراه سبوس آن‌ها آسیاب کرده و از آردش نان می‌پختند.

اما به مرور زمان و هر چه که علم و فناوری پیشرفت کرد و بالاخص در سده‌های اخیر آردها کم سبوس‌تر و تصفیه شده‌تر بدست ما رسیده‌اند. این امر تا حدی پیش ‌رفت که بشر قادر به تولید آرد سفید کاملاً بدون سبوس شده‌است. این دسته از آردها و کلیه محصولاتی که از این آردها ساخته‌می‌شود نظیر انواع بیسکوئیت‌ها، شیرینی‌ها و نان‌های فانتزی موجب بر هم زدن کنترل بر روی قند خون و در نتیجه عدم کنترل بر روی اشتها و نهایتا ضعیف شدن اراده شما‌ در مقابل گرسنگی می‌شود و همه اینها که گفتیم یعنی شکست در رژیم غذایی.

پس اگر می‌خواهید در رژیم غذایی‌تان موفق باشید سعی کنید تا حدامکان مصرف این دسته از مواد غذایی را کاهش دهید و درصورت علاقه آن‌ها را به همراه انواع غذاهای فیبردار میل نمائید. مثلاً نان با خرما یا سبزی و شیرینی و کیک با میوه.

با این کار علاوه بر بالا بردن اثر سیرکنندگی غذاها، کنترل خود بر روی اشتهای‌تان را نیز افزایش می‌دهید.

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر پرورش اندام در رشد قدی
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۵۹دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۲۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۰۶دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۴۸۸دیدگاه
تغذیه قبل وبعد تمرین بدنسازی
قبل و بعد از تمرین بدنسازی چه ...
 
۳۴۵دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۳۳۴دیدگاه

ثبت دیدگاه