فهرست مطالب

توصیه هایی برای چربی سوزی

  • صبحانه بخورید

برای حفظ دامنه متابولیسم در نقطه اوج، مصرف صبحانه مفید است. اما اگر به حذف وعده صبحانه از وعده غذایی تان بپردازید، دامنه متابولیسم تان کندتر می شود، زیرا شما چربی کمتری می سوزانید. خوردن صبحانه مانع از گرسنگی شما در ساعات اولیه روز می شود و در کنار تمرین صبحگاهی شما را در سراسر روز پر انرژی نگه می دارد و سطح استرس را پایین می آورد.

  •  انجام تمرین هوازی پیش ازصبحانه

مطالعات نشان می دهد، انجام تمرین هوازی در صبح در مقایسه با انجام تمرین در هر زمان دیگر از روز منجر به سوزاندن سه برابر چربی می شود. برای اینکه وارد ناحیه چربی سوزی شوید انجام ۳۰ دقیقه تمرین هوازی لازم است.

  •  مصرف پروتئین

توصیه می شود که به ازاء هر ۴۵۰ گرم از وزن بدن تان به مصرف یک گرم پروتئین در طی روز بپردازید. این میزان باید بین شش وعده غذایی تان در سراسر روز تقسیم شود. پیروی از یک رژیم پر پروتئین به این معناست که شما به کالری بیشتری به جهت حفظ وزن بدن نیاز دارید. بهترین فرم های پروتئینی: برش های لخم از جوجه، سینه بوقلمون، گوشت گوساله لخم و محصولات لبنی بدون چربی است.

  • کافئین

کافئین نقش مهمی در افزایش سوخت و ساز سلول های چربی در جریان خون تان دارد و از آن به عنوان یک محرک بالقوه یاد می شود. خواص محرک کافئین به انجام تمرین های قدرتی کمک می کند.

  • عصاره چای سبز

چای سبز شامل غلظت های بالایی از BGGG است که مسئول تاثیرات ترموژنیک چای است. علاوه بر کمیت های چربی سوز چای سبز این مکمل مفید همچنین یک آنتی اکسیدان قدرتمند محسوب می شود.

  • ال- تیروزین

این اسید آمینه که به صورت طبیعی تولید می شود بر تولید انتقال دهنده های عصبی نظیر اپینفرین و نوراپینفرین تاثیر می گذارد. هر دو این موارد مسئول چربی هستند. این مسئله تاثیر بیشتری خواهد داشت وقتی که ال – تیزوین را به عنوان مکمل استفاده کنیم.

  •  GLA

GLA یک اسید چرب است که به صورت طبیعی در گوشت قرمز و محصولات روزانه یافت می شود. آن در محصولات چربی سوز شناخته شده و همچنین به سلامت سلولی و ساخت عضله کمک می کند.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه