تمرین انفرادی تنبلی می آورد

تمرین انفرادی تنبلی می آورد

شاون رودن بدنساز مورد علاقه رونی کولمن در عرصه حرفه ای امروز است که همه جا صحبت از
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

تمرین انفرادی و تنبلی

شاون رودن بدنساز مورد علاقه رونی کولمن در عرصه حرفه ای امروز است که همه جا صحبت از استیل و فرم بدنی اش است. جالب است بدانید از سال ۲۰۱۲ کریس استو (نویسنده و متخصص تغذیه مشهور دنیای بدنسازی حرفه ای) به عنوان مشاور تغذیه رودن نقش زیادی در پیشرفت او ایفا کرده است. در این بخش رودن از همکاری خود با چارلز گلس و استو برای المپیای ۲۰۱۳ می گوید به اضافه چند مطلب دیگر.

عشق فوتبال

همیشه دوست داشتم فوتبالیست حرفه ای می شدم. از ۵ تا ۱۹ سالگی فوتبال بازی کردم حتی اوایلی که بدنسازی را شروع کرده بودم هنوزم فوتبال بازی می کردم. با ۳ برادر در جامائیکا بزرگ شدم اما تمام سال بازی می کردیم، قبل از مدرسه بعد از مدرسه، وقت ناهار و حتی عصرها. در خانه ما هیچوقت فوتبال ترک نمی شد توانستم بورسیه یک کالج را به خاطر فوتبال به دست آورم اما یک تصادف شدید منجر به پارگی تاندون هایم شد و این پایان فوتبال حرفه ای ام شد. طی دوره ریکاوری به این فکر افتادم که وارد کار غذایی شوم اما یکی از بستگانم تشویقم کرد با او باشگاه بروم و مابقی را هم که خودتان حدس میزنید. هنوزم به شدت طرفدار فوتبال هستم و به طور دائم از تلویزیون بازی ها را تماشا می کنم از جمله جام جهانی، لیگ انگلستان و هر چه که باشد.

ویتامین های مصرفی

یک برنامه خیلی خاص دارم. یک عدد مولتی ویتامین، ویتامین E کوآنزیم Q10، یک پروبیوتیک و روغن ماهی صبح ها می خورم. روغن ماهی با وجود امگا۳ که درونش است به کاهش التهاب در مفاصل کمک می کند به ویژه وقتی که با وزنه های سنگین تمرین می کنید. همچنین مکمل خوبی است که از بروز ناراحتی قلبی جلوگیری می کند.علاوه بر ویتامین ها، آنزیم های هضم غذا را نیز بعد از هر وعده غذایی می خورم. بدنسازان پروتئین بیشتری نسبت به افراد عادی می خورند بنابراین آنزیم هضم کلیدی است برای حرکت غذا در بدن و کمک به نفخ کمتر.

تغییرات المپیایی

برای المپیای ۲۰۱۳ هدفم این بود که با ارائه بدنی متفاوت همه را شگفت زده کنم به همین دلیل تصمیم گرفتم با چارلز گلس تمرین کنم که مرا به چالش بکشد و در هر ست تحت فشار کافی قرارم دهد. اگر تنها تمرین کنید شاید گاهی تنبلی کنید به ویژه اوقاتی که خسته هستید.

من به چالز رجوع کردم با این تفکر که تمرین را با او جلو ببرم چرا که او انواع حرکتی زیادی را می شناسد و اجازه نمی دهد که از خط خارج شوم. زمانی که کریس استو رژیم غذایی ام را ارسال کرد، روزهای کم کربوهیدرات و پر کربوهیدرات را به چارلز گلس نشان دادم و او تمرینات را بر همین اساس طراحی کرد. از ماه ژوئن تا خود مستر المپیا در لوس آنجلس اقامت کردم تا با چارز تمرین کنم.

تغییر دیگری که در برنامه ها برای المپیای امسال انجام دادم این بود که در دوره حجم کار رادیکالی نکردم و وزن خود را تحت کنترل حفظ کردم. به ندرت در رژیم غذایی تقلب کردم. کریس استو حتی برنامه غذایی برای من نوشت که در زمان مسافرت هم برنامه داشتم. من هم باید خود را قابل محاسبه نشان می دادم و بنابراین هر ۳ روز یک بار پیرایش عکس می فرستادم. وزنم در ماه می ۲۰۱۲ حدود ۱۰۵ کیلو بود، یعنی درست وقتی که کار را با کریس استو به عنوان مشاور تغذیه ام شروع کردم.
در ماه می ۲۰۱۳ یعنی درست یک سال بعد رژیم خود را با ۱۲۰ کیلو وزن آغاز کردم و خیلی بهتر از ۱۰۵ کیلوی دوران حجم ۲۰۱۲ بودم.

به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۴دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۵دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۷۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۲۱دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۴۹۸دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۱۳دیدگاه

ارسال دیدگاه