برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

منو
برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

فهرست مطالب

فرانک گرات : بدن را همیشه آماده نگه دارید

او را به عنوان آقای ساعد هم می شناسند چرا که در این عضلات به توسعه خیلی زیادی رسیده است. فرانک گرات از بدنسازان بلند قامت IFBB است که در مسابقات اقبال زیادی نداشت اما به اندازه کافی جذابیت های فیزیکی داشته که چند سالی تحت حمایت مالی شرکت یونیورسال باقی بماند. در این مقاله از زبان او مکمل های مصرفی روش تمرین روی عضلات و … را می خوانید.

ترکیب ریکاوری

در فازهای مسابقه و کات دوست دارم BCAAS، کربوهیدرات پودری و پودر پروتئینی بخورم تنها تفاوت این فازها این است که در فاز مسابقه پودر کربوهیدرات را کمتر می خورم. مصرف را کمتر می کنم چون دوست دارم در فاز مسابقه غذای بیشتری داشته باشم. مکمل torrent شرکت یونیورسال را قبل و بعد از تمرین یک وعده با BCAAS می خورم و یک وعده دیگر هم از آن قبل از خواب همراه کره بادام زمینی می خورم. لازم به ذکر است که این مکمل ها را در کنار یک رژیم غذایی کامل می خورم.

مقابله با بی انگیزگی

بی انگیزگی ذهنی یکی از موضوعات مهمی است که به اندازه کافی درباره اش حرف زده نشده است. حتی برای بهترین بدنسازان هم اتفاق می افتد که مدتی دچار بی انگیزگی می شوند چون متمرکز ماندن یکی از سخت ترین کارهاست. من دوست دارم اهداف خود را یادداشت کنم و از خودم بپرسم که می خواهم چه کار کنم و چگونه می خواهم به آن برسم. من همیشه فیلم های انگیزه بخش تماشا می کنم وقتی یادداشت های خود را نوشتم بارها به آن مراجعه می کنم و آن را با دقت مطالعه می کنم. از خودم می پرسم که آیا قهرمان شدن ارزش این همه سختی و رنج کشیدن را دارد؟
و همیشه پاسخی که میدهم یک کلمه است: بله. شما باید بنشینید و همین سوالات را از خودتان بپرسید و ببینید که پاسخ تان چیست و اینکه آیا پاسخ ها با آنچه تلاش میکنید به آن برسید هم راستا هستند یا خیر.

همیشه آماده ام

در طول سال با یک روش غذا می خورم بنابراین اکثر اوقات ورود به فاز مسابقات کار دشواری نیست. تنها فرضی که نسبت به دوره حجم وجود دارد این است که دیگر وعده های تقلبی ندارم و دوره حجم یک روز در میان از آن استفاده می کنم چون متابولیسم خیلی سریعی دارم. در دوره کات وعده های تقلبی را به هفته ای یک عدد می رسانم. تفاوت خیلی زیادی بین رژیم حجم و مسابقه ندارم. اگر بدن را آماده نگهدارید دیگر نیازی نخواهد بود که آماده شوید. این فلسفه من است.

برای پاهای بزرگ

برای عضلات پا مقدار تمرین خیلی زیادی دارم چون بزرگ ترین گروه بدن است همچنین تکرارهای بیشتری استفاده می کنم. قد بلند بودن تفاوتی به وجود نمی آورد، اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم بلندقدها هم اگر پاهای بزرگی می خواهند باید اسکوات بزنند و چون تکرارها بالاتر انتخاب می شوند بدین معنا نیست که باید وزنه ها سبک تر شوند. از وزنه های سنگین با تکرارهای بالا استفاده کنید.

انتخاب مربی

هر مربی برای روی فرم رساندن بدن شاگرد روش خاص خودش را دارد. یک زمانی بود که روزی ۲ ساعت هوازی در روز می زدم در حالی که رژیم غذایی ام خیلی کم کربوهیدرات بود و باعث می شد که خیلی خسته و بی انرژی شوم. حالا هوازی ام کمتر از یک ساعت است و مقدار مناسبی هم کربوهیدرات می خورم. هر کسی بدن متفاوتی دارد و باید مربی را پیدا کند که با نیازها و اهدافش هماهنگ باشد. هیچ مربی نداریم که همه جانبه با همه هماهنگ باشد و تعداد زیادی هم مربی وجود دارد که می توان به آنها مراجعه کرد بنابراین از اینکه با چند نفر از آنها صحبت کنید، ترس نداشته باشید و پیشنهادهای هر کدوم را بشنوید.

یک مربی خصوصی چه کارهایی انجام می دهد؟

 

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درج آگهی بدنسازی

حداکثر 10 عکس مجاز می باشد