۱۰ افسانه شایع در رژیم های غذایی

در این مقاله سعی مان بر این است که شما را با ۱۰ افسانه شایع در مورد رژیم

در این مقاله سعی مان بر این است که شما را با ۱۰ افسانه شایع در مورد رژیم های غذایی آشنا کنیم تا با شناخت این افسانه های موهوم و حذف شان از برنامه هایتان بتوانید با موفقیت بیشتری از رژیم غذایی و برنامه های تمرینی تان پیروی کنید.

۱- تنها با گرسنگی کشیدن می توانید از ذخیره چربی ها بکاهید

اشتباه، شتباه، اشتباه با انجام این رژیم اشتباه تنها به نابودی عضلات تان پرداخته اید . این کار منجر به نابودی شکل بدن تان و کند کردن دامنه متابولیسم تان می شود .

10 افسانه شایع در رژیم های غذایی
۲- کربوهیدرات ها بد هستند و باید حذف شوند

نوعی از کربوهیدرات ها وجود دارند که باید از رژیم غذایی تان حذف شوند . از این دسته می توان به قند، پاستا، آب میوه و … اشاره گردد. بدن با رعایت یک رژیم متعادل است که به بهترین شکل خود کار می کند . این تعادل در برگیرنده ۴۵ درصد کربوهیدرات ۴۰ درصد پروتئین و ۲۰ درصد چربی های خوب است .10 افسانه شایع در رژیم های غذایی

۳- مصرف پروتئین زیاد می تواند کلیه تان را نابود کند

هیچ بررسی صورت نگرفته است که با اطمینان ما را به جمله بالا برساند . به هر حال همه می دانیم که مصرف بالای پروتئین برای بیماران کلیوی مضر است . در غیر این صورت ، یک انسان سالم دارای یک رژیم پروتئینی است که حاوی ۵/۱ گرم پروتئین به ازای هر ۴۵۰ گرم از وزن بدن باشد. مصرف این میزان پروتئین به هیچ عنوان مضر نیست. تنها کافی است این اطمینان حاصل شود که آب کافی مصرف کرده اید تا به این شکل به عملکرد کلیه ها در کنار هضم و جذب پروتئین کمک کنید .

10 افسانه شایع در رژیم های غذایی
۴- بهترین روش کاهش وزن مصرف ۱ الی ۲ وعده غذایی است 

به مورد بالا یک بار دیگر توجه کنید. علاوه بر آن مصرف غذا به میزان کم سبب نوسانات میزان قند خون می شود که نتیجه اش سطح اندک انرژی و بی حالی است.

۵- حذف همه چربی ها برای کاهش وزن ضروری است

توصیه بسیار بدی است . بدن به اسیدهای چرب ضروری شبیه اسیدهای چرب امگا ۳ به منظور انجام عملکردهای بهینه در بدن نیاز دارد. بدن نمی تواند به تولید بسیاری از این چربی ها بپردازد. بنابراین ما به مصرف آنها نیاز داریم. مصرف یک قاشق غذاخوری روغن بزرگ در روز یا مصرف ماهی قزل آلا برای مثال می تواند این نیازها را پوشش دهد.

10 افسانه شایع در رژیم های غذایی
۶– یک رژیم پر کربوهیدرات / کم چرب منجر به خلق بهترین نتایج می شود

مصرف کربوهیدرات بسیار مسئله ساز است . از آنجا که کربوهیدرات ها سوخت هستند و اگر استفاده نشوند به عنوان چربی بدن ذخیره می شوند. اما میزان مصرفی چربی تان نیز باید ۲۰ درصد از کل مواد غذایی مصرفی تان باشد .در غیر این صورت از بین بردن چربی بدن به کار بسیار سختی برایتان تبدیل می شود .

۷- مصرف یک محلول پروتئینی در زمان رژیم بهترین شیوه کاهش چربی

این توصیه اشتباه است . محلول های پروتئینی بسیار سودمند هستند، اما به هیچ وجه نباید جایگزین وعده های اصلی غذایی شوند. برنامه غذایی نیازمند ۵ الی ۶ وعده غذایی است. بنابراین می توانید در زمان مصرف میان وعده ها از این محلول ها در دو یا ۳ نوبت استفاده کنید. هیچ گاه اجازه ندهید کسی باعث شود فکر کنید که یک محصول پروتئینی بهتر از هر وعده غذایی واقعی است. به ویژه که بدنسازان باید روی مصرف مواد غذایی واقعی به جهت کسب نتایج سریع تر تاکید کنند.

10 افسانه شایع در رژیم های غذایی
۸- مصرف آب زیاد باعث احتباس آب بیشتر در بدنتان می شود

درست عکس این قضیه صحت دارد. هر چه بیشتر آب بنوشید آب بیشتری دفع می کنید. بنابراین دیگر مسئله احتباس آب برایتان مشکل ساز نمی شود . اطمینان حاصل کنید که با توجه به وزن بدن تان به اندازه کافی آب نوشیده اید .

10 افسانه شایع در رژیم های غذایی
۹- در رژیم های کم کربوهیدرات هر چه دلتان می خواهد میل کنید و وزن کم کنید

این توصیه به هیچ وجه حقیقت ندارد. در یک رژیم کم کربوهیدرات شاید بتوانید به میزان کمی کالری بیشتر مصرف کنید البته بدون این که به وزن تان اضافه شود و البته این به موجب تاثیر ترموژنیک پروتئین و افزایش حرارت بدن است . اما با این حال در رابطه با حجم کالری که مصرف می کنید محدودیت وجود دارد. در غیر این صورت مطمئن باشید در بدن تان چربی ذخیره می کنید.

۱۰- رژیم های کم کربوهیدرات در مقایسه با سایر رژیم ها به تسریع کاهش چربی کمک می کنند

مطالعات اخیر ثابت کرده اند که به هیچ عنوان این قضیه حقیقت نداره . در بلند مدت هر دو رژیم به صورت بهینه کار می کنند .سخت است که بر یک رژیم کم کربوهیدرات پایدار بمانید . بنابراین وقتی افراد دوران رژیم را سپری می کنند . دوباره به وضعیت سابق خود بر می گردند . توجه داشته باشید تنها و تنها رژیمی سودمند است که در آن رژیم به مصرف ۴۰ درصد کربوهیدرات ۴۰ درصد پروتئین و ۲۰ درصد چربی پرداخته شود . تنها در این صورت است که می توانید به بهترین شکل چربی بسوزانید و شاهد نتایج قابل توجهی باشید .

به اشتراک بگذارید:

ثبت دیدگاه