محمد ذات پرور

محمد ذات پرور به دیار باقی شتافت

باخبر شدیم استاد محمد ذات پرور قهرمان پیش کسوت و بزرگ مرد گیلانی پرورش اندام ایران امروز دوشنبه
آیا این مقاله برای شما مفید بود؟

باخبر شدیم استاد محمد ذات پرور قهرمان پیش کسوت و بزرگ مرد گیلانی پرورش اندام ایران امروز دوشنبه ۲۴ شهریور ۹۲ بر اثر ایست قلبی در سن ۶۶ سالگی در بیمارستان آریا  شهر رشت به دعوت حق لبیک گفت سایت بادی فول این واقعه تاسف بار را به خانواده ذات پرور فرزندان و همسر محترم ایشان و جامعه پرورش اندام  ایران تسلیت عرض میکند و برای باز ماندگان طلب صبر و برای آن مرحوم طلب آمرزش مینماید.

 

محمد ذات پرور از پیشگامان رابطه با مسولین فدراسیون جهانی و حضور در باشگاه های خارجی و انتقال علوم بدنسازی به ایران بود و مقالات کتبی هم از ایشان باقی مانده او زحمات زیادی برای این رشته متحمل شد و برای مجزا شدن فدراسیون بدنسازی از وزنه برداری خون دل های زیادی خورد. به خاطر دارم وقتی نوجوان بودم او کتاب فیزیولوژی عضلات را در سال ۷۲ نوشته بود و به مسابقات کشوری همدان آورد و به همه بزرگان هدیه میداد آن کتاب اولین کتاب رنگی بدنسازی ایران بود و دارای مطالب جدیدی بود.

نکته جالب توجه این که محمد ذات پرور رابطه و دوستی خاصی با جو ویدر پدر پرورش اندام نوین جهان داشت و هر دو در یک سال از دنیا رفتند.

ذات پرور

آن مرحوم به غیر از قهرمانی ها و عناوین فراوان در قبل انقلاب در سال های پس از انقلاب نیز در مسابقات پیش کسوتان جهان، مربیگری و سرپرستی تیم ملی حضور فعال داشت در استان گیلان او را با پرورش اندام و پرورش اندام را با او میشناسد.

او به همراه برادرش مجید باشگاه های مجهزی در رشت تاسیس نمودند و چند دهه به مردم این شهر خدمت نمودند اگر چه بین او  وبعضی از اقوام همکارش گاهاً گلایه هایی مطرح بود ولی امروز صبح تمامی آن گلایه ها و کدورت ها به پایان رسید شاید این اتفاق زنگ خطری باشد برای من شما و همه بزرگان ما در این ورزش که به جای جنگ جدل با هم دیگر قدر روزهای باقی را بدانیم و با اختلاف سلیقه خود به هم دیگر خورده نگیریم و به گسترش ورزش بدنسازی بپردازیم.

امیدوارم خداوند به پاس خدماتی که این بزرگ مرد به ورزش بدنسازی و جوانان گیلان نمود او را قرین رحمت خود قرار دهد و در شب تولد امام رضا (ع) با صاحب نامش محشور نماید.

اصغر مرادی -مدیر سایت

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.
به اشتراک بگذارید:
داغترین مطالب سایت
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در رشد قد
تاثیر بدنسازی و پرورش اندام در...
 
۷۸۶دیدگاه
مکمل ارژنین
آشنایی با مکمل ال-آرژنین و سوا...
 
۷۵۷دیدگاه
برنامه بدنسازی
مشاوره و دریافت آنلاین برنامه ...
 
۵۸۴دیدگاه
نوجوانان ، بدنسازی، تهدیدها وفرصتها
نوجوانان – بدنسازی، تهدی...
 
۵۳۳دیدگاه
روش دریافت کارت مربیگری بدنسازی
روش دریافت کارت مربیگری بدنساز...
 
۵۲۶دیدگاه
سوال جواب های متداول و رایج در بدنسازی و فیتنس
سوال جواب های متداول و رایج در...
 
۴۲۵دیدگاه

ارسال دیدگاه

3 دیدگاه در “محمد ذات پرور به دیار باقی شتافت

  1. Avatar
  2. Avatar
  3. Avatar

ارسال دیدگاه