فهرست مطالب

قهرمانی رگ پارک

شیر، استیک، مقدار زیادی وزنه، رگ پارک دوست داشت همه چیز ساده باشد. این بدنساز متولد انگلستان سه بار قهرمانی مستر یونیورس تجربه کرد و اولین بدنسازی بود که توانست رکورد پرس سینه ۲۲۷ کیلویی را بشکند. او از حرکات اصلی در تمرینات خود استفاده می کرد. نتایجی هم که به دست آورد غیر قابل انکار بود. او که بعدها در ۵ فیلم مدل هرکولی ایتالیایی در صفحه نمایش بزرگ سینماها دیده شد با قدی در حدود ۱۸۵ سانتی متر ۱۱۳ کیلوگرم وزن داشت و توانست با این شرایط آرنولدشوارتزنگر را به شروع تمرینات وزنه ترغیب نماید. بدون آنکه بداند این نوجوان اتریشی او را الگوی خود انتخاب کرده است.

به نظرتان راز کار او چه بود ؟ البته که پاسخ ساده است: هالتر و ۳ حرکت اصلی.

ددلیفت

کسانی که با ذهنیت قوی تمرین می کنند اعتقادشان بر این است که اگر ددلیفت را در برنامه های خود ندارید، رشد نخواهید کرد. بدون شک آنها تفکر درستی دارند. جدا کردن وزنه ای سنگین از روی زمین، به نظر خیلی ساده است و یکی از تکنیکی ترین حرکاتی است که می توانید در باشگاه انجامش دهید. در این حرکت اکثر ساختار عضلانی بدن درگیر می شود و به طور ویژه ای عضلات نشیمن گاه، پشت بازو و فیله های کمر درگیر می شوند و سیستم هورمونی بدن نیز در مقابل این حرکت واکنش بزرگی در مسیر رشد دارد. نکته ای که رگ پارک به کار می بست این بود که میله را در طول حرکت در تماس با بدن حفظ می کرد تا مطمئن شود که بیشترین سود مکانیکی را در استفاده از وزنه های سنگین دارد.

پرس سینه

بیشتر از هر حرکت دیگری اجازه می دهد که در ساختار عضلات سینه اعمال فشار کنید و بر کسی پوشیده نیست که پرس سینه با هالتر بهترین حجم ساز برای عضلات سینه است. یک نگاه به عکس های پارک بیاندازید تا متوجه عضلات سینه پهن با جزئیات عمیق او بشوید. پارک به طور مداوم تلاش می کرد تا از وزنه های بیشتر و تکرارهای بیشتر استفاده کند.

اسکوات

در دورانی که فیگور جفت بازو از جلو تعیین کننده تمرین فیگور بود پارک می دانست که داشتن پاهایی بزرگ کمک می کند تا او از رقیبان متمایز شود. به همین جهت او تاکید داشت به اجرای اسکوات با دامنه حرکتی کامل تا به کمک آن بعد جدیدی به عضلات ران و نشیمن گاه خود اضافه نماید.

برنامه تمرین حجم و قهرمانی رگ پارک:

ددلیفت ۵ ست با تکرارهای ۵ تایی
پرس سینه ۵ ست با تکرارهای ۵ تایی
اسکوات ۵ ست با تکرارهای ۵ تایی

رگ پارک این برنامه ساده را ۳ نوبت در هفته به مدت ۳ ماه انجام می داد تا حجم بسازد و بعد از آن حرکات تمرینی را اضافه می کرد. او بین ۲ ست اول یک الی ۲ دقیقه استراحت می کرد و پس از آن ۳ الی ۵ دقیقه بین ست های آخر استراحت می کرد تا از به حداکثر رسیدن ریکاوری اطمینان حاصل کند.

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

ارسال دیدگاه