برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

منو
برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

کاتالوگ

مقالات

مشاوره تجهیز باشگاه

اخبار بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

لیست باشگاه بدنسازی

تبلیغات

برنامه بدنسازی

موزیک بدنسازی

کلیپ بدنسازی

معرفی کارخانه بدنسازی

آموزش مربیان

مقالات

اخبار بدنسازی

کاتالوگ

مشاوره تجهیز باشگاه

تبلیغات

لیست باشگاه بدنسازی

لیست مربیان بدنسازی

فهرست مطالب

انفجار آنابولیسم

کربوهیدرات ها برای رشد عضله عنصری کلیدی هستند اما آنها در عین حال باید برای کات کردن عضلات و کم کردن چربی بدن مصرفشان محدود شود. اینجا به نیازهای یک بدنساز به کربوهیدرات در مقاطع زمانی مختلف اشاره می شود که دیدگاه های یک بدنساز حرفه ای به نام کرای ریچاردسون است.

 آنابولیسم با کربوهیدرات

کربوهیدرات دوره حجم

با توجه به اینکه از بدن های سخت رشد به حساب می آید در دوره افزایش حجم نیاز دارم روزانه بین ۶۰۰ الی ۷۰۰ گرم کربوهیدرات تامین کنم که تقریبا ۲ برابر پروتئین مصرفی ام است تا بتوانم در دوره حجم چند کیلویی وزن اضافه کنم و واقعاً هم به این مقدار کربو نیاز دارم. وقتی در این حدود کربو نمی خوردم بدنم اصطلاحاً پر نشان نمی دهد و انرژی زیادی هم در طول تمرینات ندارم. برای کسی مثل من مهم است که این مقدار کربوهیدرات را طی یک روز به بدن برسانید.
برای اکثر مردم این مقدار کربوهیدرات که من در دوره حجم مصرف می کنم یک عدد به شدت افراطی و زیاد به حساب می آید توصیه ام به دیگران این است که روزانه به ازای هر کیلو از وزن بدن ۴/۴ گرم کربوهیدرات مصرف کنید یعنی به طور مثال یک بدنساز ۹۰ کیلویی باید روزانه حدود ۴۰۰ گرم کربوهیدرات بخورد.

آنابولیسم کربوهیدرات برای کات

مصرف کربوهیدرات در دوره کات وابسته به هر شخص فرق می کند. می دانم که بعضی از حرفه ای ها در دوره رژیم نیز روزی ۶۰۰ الی ۷۰۰ گرم کربوهیدرات می خورند چرا که به این میزان نیاز دارند تا بتوانند حجم عضلات خود را حفظ کنند. دیگران از جمله خودم نیاز به نصف این مقدار یعنی ۳۰۰گرم در روز داریم. من هر چه به مسابقه نزدیک تر می شوم مصرف کربوهیدرات را به ۸۰ الی ۹۰ گرم در روز به مدت یک هفته یا بیشتر می رسانم. سعی نمی کنم که از این حد پائین تر برم. در گذشته تجربه رژیم کربوهیدرات صفر را داشته ام و جواب نگرفته ام. بعد از تهی سازی کربوهیدرات وقتی که مجدد مصرف کربوهیدرات را شروع کردم بدنم آب زیادی جذب کرد. از این تجربه متوجه شدم که نمی توانم کربوهیدرات را به صفر برسانم. بنابراین هر وقت که می خواهم کات کنم همیشه توجه می کنم که بدنم چگونه واکنش نشان می دهد. وقتی که بدن خیلی به کربوهیدرات حساس شود ممکن است به بن بست برسد. گاهی اوقات بالابردن هوازی شاید روش بهتری باشد نسبت به کاهش شدید کربوهیدرات.

اصول کات کردن بدن از زبان لی لابرادا

کربوهیدرات بعد از تمرین

همیشه از مکمل DARK MATTER بعد از تمرین استفاده می کنم. در واقع در حد فاصل ۲۰ الی ۳۰ دقیقه بعد از آخرین تکرار تمرین از این مکمل استفاده می کنم. مکمل خیلی خوب است چون حاوی کربوهیدرات های زود هضم و دکستروز است. به همراه ۴۰ گرم پروتئین. برای ریکاوری واقعاً عالی است و واقعاً کمک می کند تا همه چیزهای از دست رفته در رژیم را جایگزین کنید. به چند طریق می توانید از آن استفاده کنید: می شود آن را با آب مخلوط کنید یا از شیر استفاده کنید یا از مایع کمتری استفاده کنید و مثل پودینگ آن را بخورید. با یک وعده از آن هر آنچه که نیاز دارم را تامین می کنم. من تجربه استفاده از ۴ یا ۵ مدل مکل های ویژه از بعد از تمرین را دارم اما حالا فقط از این مکمل استفاده می کنم.

آنابولیسم کربوهیدرات و مبتدی ها

بزرگترین کج فهمی در مورد کربوهیدرات ها این است که بعضی ها فکر می کنند کربوهیدرات ها بد هستند. خیر کربوهیدرات ها در واقع عالی هستند چون به کمک انسولین به ساخت و ساز کمک می کنند. شناخت اینکه کدام کربوهیدرات ها برای شما خوب هستند کلید کار است.
شما باید یاد بگیرید که بدن تان شب به کدام کربوهیدرات ها و زمان مصرف شان چه واکنشی نشان می دهد باید با این متغیرها بازی کنید و هر چه که در اینترنت می خوانید باور نکنید. بدن نمی خواهد که کات و عضلانی باشد بدن همیشه سعی دارد راهی پیدا کند تا آب و چربی های خود را حفظ کند بنابراین شما باید دنبال راه هایی باشید که این تمایل طبیعی بدن را مغلوب کنید. برای من بیش از ۱۰ سال زمان برد که یاد بگیرم چگونه کربوهیدرات مصرف کنم. صبور باشید سخت تمرین کنید و درست تغذیه کنید.

 

آیا این مقاله مفید بود؟ امتیاز دهید

اولین امتیاز را بدهید
آخرین مقالات
پاسخ به پر تکرار ترین سوالات شما

1- چطور یک برنامه بدنسازی یا فیتنس دریافت کنم؟

برنامه بدنسازی، تغذیه و مکمل برای هر فرد با شرایط بدنی او، قد، وزن و سابقه ورزشی اش متفاوت است باید یک مربی با در نظر گرفتن تمامی این شرایط برای شما برنامه طراحی کند.

دریافت برنامه آنلاین

2- چطور برای مربیگری بدنسازی و فیتنس اقدام کنم؟ 

برای مربی شدن نیاز است شما آموزش های اولیه را طی کنید سپس با آماده کردن مدارک و شرایط ثبت نام  جهت شرکت در کلاس های آن اقدام نمایید. بیشتر بخوانید…

3- برای چربی سوزی و کاهش وزن بهترین روش ها کدام است؟

بهترین، جدیدترین و کارآمد ترین روش آموزش، نکات ورزشی و تغذیه مناسب با هدف شماست به طوری که تغذیه ورودی خود را کنترول و تمرینات متناسب با توانایی بدنی خود را دنبال کنید.

4- چطور بفهمم چه مکمل و تغذیه ای برای من مفید است؟

افراد متخصصی که در مورد مکمل و تغذیه دوره دیده اند بهترین مرجع راهنمایی شما جهت تغذیه مناسب و مکمل متناسب هستند. 

سوالات متداول مصرف مکمل ها

5- چطور در خانه، بدنسازی و فیتنس کار کنم؟

وقتی شما یک برنامه راهنما برای تمرین در منزل داشته باشید می توانید با حداقل وسایل ورزشی و حتی با استفاده از لوازم منزل مناسب با زمان و توانایی بدن خود را تمرین بدهید.

اگر سوال جدیدی دارید در زیر این مطلب مطرح کنید تا به سوال و جواب ها اضافه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

درج آگهی بدنسازی

حداکثر 10 عکس مجاز می باشد